Łódź: nowe miejsca pracy w branży biotechnologii W pierwszym etapie rekrutacji poszukiwanych będzie ok. 20 nowych specjalistów, przede wszystkim laborantów. Fot. Fotolia

Nowe miejsca pracy powstaną w Łodzi w związku z przenosinami do tego miasta siedziby i uruchomieniem zakładu produkcyjnego firmy Bio-Gen. Zatrudnienie w niej znajdą specjaliści z dziedziny biotechnologii.

O nowym łódzkim pracodawcy poinformowano we wtorek (20 lutego) podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Łodzi.

- Mówimy o branży biotechnologicznej, która rzadko się pojawiała, a jest zapisana w naszej strategii rozwoju miasta. Cieszymy się, że pan prezes zdecydował się na przeniesienie Bio-Genu z Namysłowa do Łodzi - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak wyjaśnił Artur Kleina, prezes jednego z czołowych krajowych wytwórców m.in. preparatów dla roślin i gleby, probiotyków, czy bioutylizatorów, decyzja o inwestycji w Łodzi podyktowana była dalszym rozwojem poziomu produkcji i technologii spółki.

- Przenosimy się z naszym przedsiębiorstwem do Łodzi dlatego, że ma bardzo duży potencjał akademicki - kształci znakomitych biotechnologów na Uniwersytecie Łódzkim i Politechnice Łódzkiej. Chcemy wykorzystać to największe dobro, czyli porządnych i dobrych pracowników. Poza tym Łódź jest znakomicie skomunikowana autostradowo, ma lotnisko cargo i połączenie kolejowe do Chin, co też może być potencjalnym atutem przy transporcie naszych preparatów - wskazał.

Obecnie spółka zatrudnia ponad 100 osób. Część kadry przeniesie się do Łodzi, ale jak poinformował właściciel firmy Jarosław Peczka w związku z nową inwestycją planowane jest zwiększenie liczby pracowników. W pierwszym etapie rekrutacji poszukiwanych będzie ok. 20 nowych specjalistów.

- To przede wszystkim praca dla laborantów. Absolwentów mikrobiologii, biotechnologii, chemii. Będziemy też zlecać badania Uniwersytetowi Łódzkiemu w celu potwierdzania jakości i działania preparatów, które będziemy tworzyć. Cały czas rozwijamy bowiem naszą bazę produktów - tłumaczył Kleina.

W Łodzi powstaną biura spółki oraz zakład produkcji mikroorganizmów. Jak szacują szefowie Bio-Genu koszty inwestycji wyniosą kilkadziesiąt mln zł. Kleina dodał, że w Namysłowie będzie nadal prowadzona biofarma z hodowlą pijawek do celów medycznych.

Firma Bio-Gen powstała w 1990 r. w Opolu. Specjalizuje się w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek nowoczesnych rozwiązań związanych z biotechnologią, czyli wykorzystaniem mechanizmów przyrody na potrzeby człowieka. Jest jednym z czołowych w kraju producentów m.in. preparatów dla roślin i gleby, probiotyków, bioutylizatorów stosowanych w rolnictwie, sadownictwie, hodowli zwierząt oraz preparatów do rekultywacji zbiorników wodnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH