Władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podpisały w poniedziałek (18 stycznia) umowę w sprawie budowy nowego Centrum Kształcenia Dydaktycznego (CKD).

Umowę podpisano z konsorcjum firm Skanska Polska i Skanska Czechy. Całkowita wartość projektu, który zakłada także wyposażenie centrum w najnowocześniejszy sprzęt oraz wdrożenie nowych metod nauczania, wyniesie ponad 72,6 mln zł. Koszt robót budowlanych szacuje się na ok. 31 mln zł.
Gros środków – ponad 64,6 mln zł – pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Dariusz Nowak twierdzi, że Centrum będzie służyło wszystkim wydziałom UM, a po zakończeniu jego budowy w połowie 2012 roku, będzie mogło w nim kształcić się jednocześnie ponad trzy tysiące słuchaczy.

W nowej części centrum powstanie m.in. aula na tysiąc miejsc, a także sale dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt elektroniczny, osiem sal komputerowych z 200 stanowiskami, wirtualne laboratoria oraz pomieszczenia socjalne, techniczne i magazynowe.

Przedstawiciele uczelni zapowiadają, że dzięki zamontowaniu specjalnego systemu telewizyjnego przyszli lekarze będą mogli on-line obserwować zabiegi operacyjne. Zaplanowano także m.in. zakup specjalistycznych fantomów do nauki dla studentów stomatologii oraz ratownictwa medycznego.

Według władz uczelni nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku do szpitalnej części CKD przeprowadzą się pierwsze kliniki UM. Obecnie finalizowane są rozmowy w tej sprawie z ministerstwem zdrowia.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to największa uczelnia medyczna w Polsce. Powstał w październiku 2002 r. w wyniku połączenia Akademii Medycznej oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Uczelnia kształci na kilkunastu kierunkach na sześciu wydziałach: farmaceutycznym, lekarskim, nauk biomedycznych i kształcenia podyplomowego, nauk o zdrowiu, pielęgniarstwa i położnictwa oraz wojskowo-lekarski.

Obecnie studiuje tu niemal 8 tys. osób, w tym 300 studentów zagranicznych na studiach anglojęzycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH