Lepsze warunki w dąbrowskim ZOL Tak wygląda teraz ZOL w Dąbrowie Tarnowskiej. Fot. CENTRUM ZDROWIA TUCHÓW Sp. z o.o.

Wyremontowane sale pacjentów, nowe węzły sanitarne, pomieszczenia terapii zajęciowej i zwiększenie liczby łóżek – tak teraz wygląda Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Remont w dąbrowskim ZOL prowadzony był od maja, kiedy to Centrum Zdrowia Tuchów przejęło prowadzenie świadczeń od dąbrowskiego szpitala. W tym czasie w prace modernizacyjne zainwestowano ponad 400 tys. zł.

ZOL mieści się na parterze dąbrowskiego szpitala. - Przebudowa pomieszczeń spowodowała, że liczba miejsc dla podopiecznych ZOL-u wzrosła o dwanaście - informuje dyrektor operacyjny CZT Marcin Tabiś.

W Zakładzie może przebywać czterdziestu dziewięciu pensjonariuszy. To zazwyczaj osoby, które były już leczone szpitalnie i nie wymagają dalszej hospitalizacji. Podopieczni mają ukończony proces diagnozowania, jednak ze względy na stan zdrowia i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania w domu potrzebują stałego nadzoru medycznego i rehabilitacji.

W dąbrowskim ZOL pensjonariusze są systematycznie konsultowani przez lekarza. Mają zapewnioną profesjonalną całodobową opiekę pielęgniarską. Kontynuują też rozpoczęte leczenie farmakologiczne. Specjaliści prowadzą rehabilitację schorzeń narządu ruchu.

Remontowi poddano także służącą do rehabilitacji salę ze specjalistycznymi urządzeniami i sprzętem. Jednakże 80 proc. pacjentów ZOL to osoby obłożnie chore, w związku z czym poddawani są rehabilitacji przyłóżkowej.

Podopieczni korzystają także z terapii zajęciowej. Regularnie jest im udzielana pomoc psychologiczna.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH