Gazeta Powiatowa/Rynek Zdrowia | 01-05-2015 15:01

Legionowo: będą rozmawiać z NFZ nt. budowy szpitala

Jeśli 5 maja br. na spotkaniu legionowskich władz i mazowieckiego oddziału NFZ padną konkretne obietnice zawarcia kontraktu na minimum 10-12 mln zł, to budowa szpitala rejonowego w Legionowie ruszy zapewne jeszcze w tym roku.

Jednym z tematów poruszanych na tym spotkaniu, oprócz zwiększenia liczby lekarzy pełniących dyżury nocne i świąteczne w przychodni na górce „Legionowo”, mają być również kształt i charakter planowanego od lat legionowskiego szpitala.

- Jeśli NFZ zagwarantuje kontrakt na odpowiednim poziomie, aż trzy firmy są gotowe wybudować szpital w powiecie - w miniony czwartek (23 kwietnia) starosta Jan Grabiec informował radnych z legionowskiej komisji zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dodał również, że jeśli ze strony NFZ padną konkretne obietnice zawarcia kontraktu na co najmniej 10-12 mln zł, jeden z trzech chętnych inwestorów jest gotów rozpocząć budowę szpitala rejonowego w powiecie nawet jeszcze w tym roku.

Ogłoszony przez legionowskie starostwo pod koniec ubiegłego roku otwarty konkurs wyłonił trzech przedsiębiorców zainteresowanych budową szpitala rejonowego w powiecie. Wśród nich znajdują się dwaj lokalni inwestorzy, legionowska klinika „Mediq” i wieliszewski Mazowiecki Szpital Onkologiczny (MSO), a także wrocławski „EMC Instytut Medyczny” prowadzący szpital m. in. w podwarszawskim Piasecznie. Każdy z inwestorów wyraził wolę udziału w tym przedsięwzięciu… o ile NFZ zapewni odpowiedni kontrakt.

Więcej: gazetapowiatowa.pl