Lębork: powstanie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej i ogród sensoryczny Realizacja inwestycji, w tym ośrodka rehabilitacji kardiologicznej w szpitalu w Lęborku rozpocznie się już w październiku 2017 r., a zakończy w marcu 2019 r. Fot. PTWP

SPS ZOZ w Lęborku przystąpi do budowy ośrodka rehabilitacji kardiologicznej. Pacjenci będą też mogli odpocząć i nabrać sił w specjalnie zaprojektowanym ogrodzie sensorycznym. Inwestycja rozpocznie się już w październiku 2017 r.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, marszałkowie Wiesław Byczkowski i Paweł Orłowski podpisali w piątek (4 sierpnia 2017) umowę na dofinansowanie projektu Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku.

Utworzony w Lęborku ośrodek rehabilitacji kardiologicznej wyposażony zostanie w specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny. Będą to m.in.: aparaty do elektroterapii i laseroterapii, przewoźny EKG, kardiomonitor, defibrylator, spirometr, orbitrek i pionizator.

Rehabilitacja obejmować będzie leczenie szpitalne, ambulatoryjne, środowiskowe, a także prozdrowotne działania edukacyjne.

Wyremontowane obiekty szpitalne przystosowane zostaną do wymagań specjalistycznych poradni: kardiologicznej, diabetologicznej, neurologicznej, geriatrycznej, psychogeriatrycznej, pulmonologicznej, onkologicznej i leczenia bólu. Wszystkie będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na poprawę dostępności do nowoczesnych metod leczenia wpłynie także modernizacja działu fizjoterapii, a przede wszystkim zastosowanie innowacyjnych form terapeutycznych, takich jak telerehabilitacja czy pobudzanie zmysłów w ogrodzie sensorycznym. Powstanie on w parku przy szpitalu.

Projekt przewidziany jest do realizacji w ramach Zintegrowanego Porozumienia Terytorialnego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka. Całkowita jego wartość to ponad 6,2 mln zł, z czego prawie 5 mln zł stanowi dofinansowanie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Prace rozpoczną się już w październiku 2017 r., a zakończą w marcu 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH