Szpitale powiatowe otrzymają pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

19 mln euro trafi do szpitali, które złożyły wnioski aplikacyjne o dofinansowanie projektów związanych z rozwojem infrastruktury społecznej.

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu i prace modernizacyjne. Szanse na fundusze mają wszystkie z 16 szpitali, które aplikują w konkursie, bez względu na ich wielkość i stopień referencyjności. Wystarczy, że złożona przez nie dokumentacja konkursowa pomyślnie przejdzie ocenę formalną i merytoryczną.

Jak wyjaśnił Piotr Całbecki – marszałek województwa, zdecydowano, by w programie operacyjnym znalazły się pieniądze zarówno dla dużych szpitali, jak i dla mniejszych powiatowych lecznic, od których stanu zależy opieka medyczna poza dużymi ośrodkami.

Konkurs rozstrzygany jest etapami - kolejne decyzje komisji oceniającej na bieżąco zatwierdza zarząd województwa. Pierwsza uchwała w tej sprawie - dotycząca pieniędzy dla Nowego Szpitala w Świeciu i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Chełmnie - zapadła jeszcze w lutym.

17 marca zarząd województwa zdecydował o przekazaniu środków RPO WK-P na sześć kolejnych przedsięwzięć inwestycyjnych, dzięki którym wzrośnie poziom usług medycznych, świadczonych przez lecznice działające poza głównymi miastami regionu. Otrzymają je placówki: w Rypinie, Aleksandrowie Kujawskim, Inowrocławiu, Chełmży, Golubiu-Dobrzyniu oraz w Lipnie. Łączna wartość dofinansowania wynosi ponad 24 miliony złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH