Podpisano trójstronne porozumienie pomiędzy Województwem Małopolskim a spółką Małopolskie Parki Przemysłowe (MPP) i Szpitalem Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego, dotyczące kompleksowej rewitalizacji zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie-Kobierzynie.

Strony porozumienia podkreślają przekonanie o unikalności i niezwykłych walorach zarówno historycznych, architektonicznych jak i funkcjonalnych całego kompleksu. Jak formułuje to komunikat, mając na względzie pilną potrzebę poprawy efektywności zarządzania terenami i obiektami, strony postanowiły o przekazaniu szpitalnych nieruchomości w użyczenie spółce MPP.

Z kolei spółka została zobowiązania do nieodpłatnego użyczenia szpitalowi wszystkich obiektów, w których prowadzona jest działalność lecznicza. Spółka MPP nie może i nie będzie ingerować w merytoryczne funkcjonowanie szpitala.

Intencją stron podpisujących porozumienie jest polepszenie warunków leczenia pacjentów wymagających opieki psychiatrycznej w Małopolsce, dostosowanie infrastruktury szpitala do obowiązujących i wymaganych prawem standardów nakładanych na placówki medyczne, poprawienie warunków pracy osób zatrudnionych w szpitalu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH