Kraków: pierwsi pacjenci w Dziennym Domu Opieki Medycznej Dzienny Dom Opieki Medycznej w Krakowie; FOT. Scanmed

W listopadzie w Centrum Medycznym Scanmed w Krakowie ruszył Dzienny Dom Opieki Medycznej. Placówka jest jedną z sześciu w Małopolsce dofinansowanych w konkursie Ministerstwa Zdrowia.

Centrum powstało w nowo wybudowanej oraz bardzo komfortowej przestrzeni ośrodka i zapewnia bezpłatną opiekę nad seniorami, konsultacje medyczne, fizjoterapię oraz różne formy terapii usprawniającej.

Z bezpłatnej opieki mogą skorzystać osoby niesamodzielne, które były hospitalizowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a ich stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką lekarza rodzinnego.

- Naszym celem jest zapewnienie seniorom wielodyscyplinarnej opieki, którą dzięki zespołowi ekspertów możemy z powodzeniem realizować. Chcemy włączyć osoby starsze ponownie do życia społecznego - tłumaczy Hubert Bojdo, prezes Grupy Scanmed.

- Co istotne, na wsparcie ośrodka mogą liczyć również rodziny i opiekunowie pacjentów, którym zapewniamy przygotowanie do kontynuacji opieki w warunkach domowych - dodaje.

Pacjenci objęci są opieką zespołu medycznego, który prowadzi rehabilitację, terapię zajęciową, stymulację procesów poznawczych, edukację w zakresie samoopieki oraz kulturalno-twórcze zajęcia dodatkowe, dostosowane do indywidualnych predyspozycji i możliwości pacjenta.

Osoby korzystające z usług placówki otrzymują pełne wyżywienie w czasie trwania pobytu, który zgodnie z indywidualnymi ustaleniami lekarskimi może trwać od 30 do 120 dni roboczych. Dzienny Dom Opieki Medycznej w Krakowie dysponuje łącznie 12 miejscami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH