Kraków: Małopolska rozwija centrum ortopedii

Krakowskie Centrum Rehabilitacji planuje budowę nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z oddziałem intensywnej terapii.

Po zakończeniu inwestycji, której realizacja  planowana jest do końca r. 2012, krakowscy ortopedzi będą mogli wykonywać nawet kilkaset wysokospecjalistycznych zabiegów operacyjnych rocznie więcej.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji [KCR] uzyskało zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozbudowę placówki położonej na Woli Justowskiej (wpisany do rejestru zabytków kompleks dawnych koszar austriackich) o nowoczesny pawilon bloku operacyjnego, w którym będą się mieścić 3. sale operacyjne, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz centralna sterylizatornia szpitala. Modułowa koncepcja bloku operacyjnego – przygotowana przez Pracownię Architektoniczną SIGMA – umożliwia w przyszłości  dalsza rozbudowę ośrodka o kolejne sale operacyjne i specjalistyczne pracownie.

– Budowa nowego bloku operacyjnego jest koniecznością. To paradoks, ale wykonując zabiegi na najwyższym światowym poziomie nasz zespół pracuje w warunkach nie spełniających standardów europejskich. Dzięki budowie  nowego bloku operacyjnego będziemy mogli również zwiększyć liczbę miejsc na oddziale ortopedyczno-urazowym o 36 łóżek, skrócić terminy oczekiwania na zabiegi operacyjne – obiecuje Teresa Zalewińska-Cieślik dyrektor Krakowskiego Centrum Rehabilitacji.

– Mieścimy się w zabytkowych obiektach położonych w kompleksie parkowym, co ma swoje ogromne zalety jeśli chodzi o psychologiczne aspekty rehabilitacji pacjentów. Dzięki budowie nowego bloku operacyjnego wreszcie będziemy mogli przyjąć nawet o 30 proc. więcej pacjentów, którzy trafiają do nas z całej Polski i potrzebują pilnej interwencji ortopedycznej – informuje dr n. med. Jerzy Mirosław Jaworski, chirurg ortopeda, zastępca dyrektora ds. lecznictwa KCR

W Krakowskim Centrum Rehabilitacji pracuje jeden z najbardziej doświadczonych zespołów traumatologów i ortopedów w Polsce wykonujący rocznie ponad 1000 operacji endoprotezoplastyki; w tym znaczną liczbę skomplikowanych zabiegów korekcyjnych.

Od czerwca br., jako jedna z dwóch placówek w Polsce, krakowski szpital wykonuje  we współpracy z Kliniką Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego zabiegi wstawiania sztucznych stawów dla pacjentów chorych na hemofilię. Obecnie przygotowuje program na rzecz rozwoju endoprotezoplastyki onkologicznej.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH