Kraków: Małopolska rozwija centrum ortopedii

Krakowskie Centrum Rehabilitacji planuje budowę nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z oddziałem intensywnej terapii.

Po zakończeniu inwestycji, której realizacja  planowana jest do końca r. 2012, krakowscy ortopedzi będą mogli wykonywać nawet kilkaset wysokospecjalistycznych zabiegów operacyjnych rocznie więcej.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji [KCR] uzyskało zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozbudowę placówki położonej na Woli Justowskiej (wpisany do rejestru zabytków kompleks dawnych koszar austriackich) o nowoczesny pawilon bloku operacyjnego, w którym będą się mieścić 3. sale operacyjne, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz centralna sterylizatornia szpitala. Modułowa koncepcja bloku operacyjnego – przygotowana przez Pracownię Architektoniczną SIGMA – umożliwia w przyszłości  dalsza rozbudowę ośrodka o kolejne sale operacyjne i specjalistyczne pracownie.

– Budowa nowego bloku operacyjnego jest koniecznością. To paradoks, ale wykonując zabiegi na najwyższym światowym poziomie nasz zespół pracuje w warunkach nie spełniających standardów europejskich. Dzięki budowie  nowego bloku operacyjnego będziemy mogli również zwiększyć liczbę miejsc na oddziale ortopedyczno-urazowym o 36 łóżek, skrócić terminy oczekiwania na zabiegi operacyjne – obiecuje Teresa Zalewińska-Cieślik dyrektor Krakowskiego Centrum Rehabilitacji.

– Mieścimy się w zabytkowych obiektach położonych w kompleksie parkowym, co ma swoje ogromne zalety jeśli chodzi o psychologiczne aspekty rehabilitacji pacjentów. Dzięki budowie nowego bloku operacyjnego wreszcie będziemy mogli przyjąć nawet o 30 proc. więcej pacjentów, którzy trafiają do nas z całej Polski i potrzebują pilnej interwencji ortopedycznej – informuje dr n. med. Jerzy Mirosław Jaworski, chirurg ortopeda, zastępca dyrektora ds. lecznictwa KCR

W Krakowskim Centrum Rehabilitacji pracuje jeden z najbardziej doświadczonych zespołów traumatologów i ortopedów w Polsce wykonujący rocznie ponad 1000 operacji endoprotezoplastyki; w tym znaczną liczbę skomplikowanych zabiegów korekcyjnych.

Od czerwca br., jako jedna z dwóch placówek w Polsce, krakowski szpital wykonuje  we współpracy z Kliniką Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego zabiegi wstawiania sztucznych stawów dla pacjentów chorych na hemofilię. Obecnie przygotowuje program na rzecz rozwoju endoprotezoplastyki onkologicznej. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH