Kozienice: szpital ma szansę na 20 mln zł Fot. archiwum RZ

Szpital Powiatowy w Kozienicach ma szansę na uzyskanie 20 mln zł środków zewnętrznych. Pieniądze przeznaczone będą na inwestycje w informatyzację, termomodernizację i zakup aparatury medycznej.

Pieniądze miałyby trafić do powiatu kozienickiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych.

W ramach RIT powiat kozienicki będzie ubiegał się o dofinansowanie siedmiu dużych inwestycji. M.in. zakupu sprzętu i aparatury medycznej do leczenia chorób onkologicznych i układu kostno-stawowo-mięśniowego za 10 milionów złotych.

1,5 miliona złotych powiat, będący organem założycielskim szpitala, przeznaczyłby na aparaturę diagnostyczną, centralizację ambulatoryjnej opieki szpitalnej i współpracę z podstawową opieką zdrowotną.

500 tys. zł to planowany koszt aparatury dla oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologicznym, 370 tys. zł miałoby być przeznaczone na sprzęt potrzebny do opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

Natomiast koszt zakupu sprzętu i remontu infrastruktury oddziałów pediatrycznego i neonatologicznego wyniesie 570 tys. zł.

Wprowadzenie elektronicznej platformy gromadzenia, analizy i udostępniania danych medycznych to koszt wyliczony na 6 mln zł, termomodernizacja szpitala - 6,5 mln zł. Wartość wszystkich inwestycji to ponad 25 mln zł, powiat mógłby otrzymać 20 milionów złotych z RIT.

Więcej: www.echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH