Kołobrzeg: urząd marszałkowski wesprze modernizację szpitalnych pomieszczeń Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

600 tys. zł przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego na trzeci, ostatni etap modernizacji Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu. W poniedziałek (12 marca)w szpitalu przedstawiono szczegóły inwestycji.

W 2018 r. zaadaptowane i przystosowane do aktualnych wymogów zostaną kolejne pomieszczenia na wysokim parterze budynku D w szpitalu. Tu swoje miejsce znajdą: pracownia elektrokardiograficzna i pracownia prób wysiłkowych, pracownia elektroencefalografii oraz poradnia neurologiczna.

- Do tej pory te pracownie znajdowały się w bardzo wysłużonych pomieszczeniach, zupełnie wyeksploatowanych. Dzięki modernizacji, z dołu zostaną przeniesione do zespołu pracowni. W tych zwolnionych pomieszczeniach docelowo powstaną inne medyczne komórki - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala w Kołobrzegu Magdalena Mazur.

Inwestycję, stanowiącą ostatni, trzeci etap modernizacji, prawie w całości sfinansuje Urząd Marszałkowski WZ. Do 600 tys. zł. dotacji, szpital z własnego budżetu dołoży ok. 30 tys. zł. W ramach tego przedsięwzięcia, oprócz remontu pomieszczeń, kupione zostanie wyposażenie i drobny sprzęt medyczny do szpitalnych oddziałów.

- Jaki to będzie sprzęt, zależy od tego, ile pieniędzy nam zostanie po przeprowadzonym remoncie - dodała rzeczniczka szpitala.

Modernizacja Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych kołobrzeskiego szpitala jest niezbędna, by placówka mogła rozpocząć unijny projekt w połowie 2018 r.

- Będziemy tworzyć Centrum Diagnostyczno-Obrazowe, remontować laboratoria, centralną sterylizatornię i izbę przyjęć - poinformowała Mazur.

Podczas dwóch poprzednich etapów przebudowy, prowadzonych w latach 2015-2017, wykonany został najpierw remont w ośmiu poradniach, w tym: chirurgicznej, urologicznej, onkologicznej, endokrynologicznej, gruźlicy i chorób płuc, ortopedycznej. Następnie przebudowano pracownię i poradnię okulistyczną, a dzięki dodatkowym pieniądzom z samorządu województwa zakupiono echokardiograf, ultrasonograf oraz ultrasonograf ginekologiczny. Do zrealizowanych inwestycji Urząd Marszałkowski WZ dołożył 2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH