Zarząd województwa przeznaczył 78 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na dofinansowanie 18 projektów w placówkach medycznych woj. świętokrzyskiego.

Dariusz Detka, dyrektor biura komunikacji społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach twierdzi, że w pierwszej kolejności zostaną wsparte duże inwestycje szpitalne, które bez unijnej dotacji nie miałyby szansy realizacji. 

Największą (10 mln złotych) dotację przyznano ZOZ Szpitalowi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Placówka ta 8 mln zł ma przeznaczyć na modernizację bloku operacyjnego i zakup aparatury medycznej, a 2 mln - na adaptację i wyposażenie pomieszczeń oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Szpital w Staszowie otrzyma 8 mln zł na budowę bloku operacyjnego, a Świętokrzyskie Centrum Onkologii - 7 mln zł na budowę i wyposażenie pawilonu medycyny paliatywnej.

Z kolei do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kielcach ma tarfić 7 mln zł na przebudowę obiektu oraz zakup sprzętu medycznego, a do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich - 5 mln zł na przebudowę i wyposażenie bloku operacyjnego, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz zakup sprzętu medycznego.

Unijne dofinansowanie przypadło także szpitalom we Włoszczowie i Skarżysku-Kamiennej, Świętokrzyskiemu Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Medycyny Pracy, Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Powiatowemu Centrum Usług Medycznych w Sandomierzu, Szpitalowi Kieleckiemu Sp. z o.o., szpitalom w Kazimierzy Wielkiej, Chmielniku i Pińczowie oraz spółce Artmedik.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH