Kielce: Dzienny Dom Opieki Medycznej Caritas już działa W kieleckim Dziennym Domu Opieki Medycznej Caritas pomoc znajdą pacjenci po hospitalizacji, wymagający dalszej opieki i rehabilitacji. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W Kielcach ruszył Dzienny Dom Opieki Medycznej Caritas. Pomoc w nim znajdą pacjenci po hospitalizacji, wymagający dalszej opieki i rehabilitacji.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, ośrodek mieści się przy ul. Urzędniczej 16a. Powstał dzięki unijnemu wsparciu, inwestycja kosztowała prawie milion złotych. Placówka zapewnia opiekę medyczną w warunkach zbliżonych do domowych. W ramach projektu przewidziano również działania edukacyjne skierowane do rodzin i opiekunów pacjenta przebywającego w placówce, przygotowujące do kontynuacji opieki nad osobą niesamodzielną.

Do dziennego domu opieki medycznej mogą być przyjęci: pacjenci bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, których stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki pielęgniarskiej, w celu poprawy stanu zdrowia oraz przeciwdziałania postępującej niesamodzielności, a także pacjenci, którym w okresie ostatnich 12 miesięcy udzielone zostały świadczenia zdrowotne z zakresu leczenia szpitalnego, pozostający pod podstawową opieką zdrowotną, u których nastąpiło nagłe pogorszenie stanu funkcjonalnego, z dużym ryzykiem kolejnej hospitalizacji.

Więcej: www.kielce.caritas.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH