MAK/Rynek Zdrowia | 24-11-2017 21:31

Kępno: szpital ma już lądowisko dla śmigłowców

W piątek (24 listopada) oficjalnie otwarto lądowisko wyniesione dla śmigłowców ratowniczych na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ w Kępnie.

FOT. Starostwo Powiatowe w Kępnie

Budowa lądowiska zakończyła się w październiku, potem przeprowadzone zostały wszystkie niezbędne odbiory techniczne i specjalistyczne. To jedna z najważniejszych inwestycji w kępińskim szpitalu.

Na budowę lądowiska SPZOZ w Kępnie udało się pozyskać 85% dofinansowania (ponad 2,3 mln zł), dzięki czemu szpital dołożył do tej inwestycji ze środków własnych tylko 407,2 tys zł - informował niedawno serwis radiosud.pl.

Lądowisko, oprócz oczywistych korzyści dla pacjentów placówki, znacznie podnosi także jej prestiż (najbliższy taki będzie w Ostrowie Wielkopolskim). Komunikację z płytą lądowiska zapewnia winda i ewakuacyjna klatka schodowa. Zarówno do windy, jak i klatki schodowej prowadzą zadaszone pomosty, co umożliwi transport pacjentów bez względu na warunki pogodowe.

- Nasze lądowisko uznane zostało przez fachowców za bardzo nowoczesne i bardzo dobrze wykonane pod względem budowlanym - informuje Jakub Krawczyk, dyrektor SPZOZ w Kępnie.