Katowice: wmurują kamień węgielny pod rozbudowę szpitala geriatrycznego

Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach powstał w 1961 roku i był pierwszą w Polsce lecznicą o takim profilu. Od 2008 roku ośrodek należy do spółki EMC SA Instytut Medyczny.

Kompleksowej oceny geriatrycznej dokonują w katowickim szpitalu lekarze geriatrzy, pielęgniarki, rehabilitanci i psycholodzy z przygotowaniem gerontologicznym. Placówka jest jedynym w Polsce ośrodkiem gerontologicznym o statusie samodzielnego szpitala, w którym przyjmuje się na pobyty diagnostyczne oraz rehabilitację rocznie kilka tysięcy osób starszych.

W 2003 roku powstał projekt rozbudowy Szpitala Geriatrycznego o Centrum Profilaktyki Starzenia. W roku 2013 zapadła decyzja o budowie Centrum Badawczo-Rozwojowego w strukturach katowickiego szpitala. W planie jego rozbudowy  założono uruchomienie w pierwszym kwartale 2014 roku, poza obecnym 38-łóżkowym oddziałem geriatrycznym i posiadanymi 12 poradniami specjalistycznymi - dwóch nowych oddziałów: geriatrycznego na 25 łóżek oraz oddziału rehabilitacji geriatrycznej (24 łóżka).

Argumentem przemawiającym za utworzeniem Centrum Badawczo-Rozwojowego zintegrowanego z Centrum Profilaktyki Starzenia jest rosnące zapotrzebowanie na świadczenia zdrowotne dla osób starszych i konieczność tworzenia zespołów interdyscyplinarnych podejmujących badania naukowe wspierające autonomię seniorów i oceniających optymalne strategie efektywności kosztowej świadczeń.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podpisania aktu erekcyjnego odbędzie się w czwartek (12 września) w Katowicach-Szopienicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH