Katowice: nowe pododdziały w Szpitalu Zakonu Bonifratrów

Pododdziały ortopedii i traumatologii dla dzieci oraz szybkiej diagnostyki internistycznej zostały w piątek (30 września) otwarte w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pod wezwaniem Aniołów Stróżów w Katowicach. W uroczystości uczestniczył Generał Zakonu z Rzymu o. Donatus Forkan.

Otwarte zostały dwa pododdziały: ortopedii i traumatologii dla dzieci w oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz szybkiej diagnostyki internistycznej w oddziale chorób wewnętrznych.

Nowe pododdziały posiadają dwuosobowe sale z łazienkami, które wyposażone zostały także w łóżka sterowane pilotem. Zakończyła się również termomodernizacja szpitala, która kosztowała prawie 4,5 mln zł, a polegała m.in. na ociepleniu stropów oraz montażu instalacji solarnej.

Do tej pory inwestycje szpitalne pochłonęły 20 mln zł. W ramach unowocześniania placówki przeprowadzono szereg zmian. W 2009 roku wymieniony został sprzęt medyczny, wstawiono nowe łóżka dla pacjentów, zakupiono wyposażenie dla czterech sal operacyjnych, zmodernizowano oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Dyrektor katowickiego Szpitala Zakonu Bonifratrów Maria Janusz powiedziała, że kolejne prace modernizacyjne będą polegały na przywracaniu zabytkowej elewacji oraz otoczeniu szpitala dawnego wyglądu. Do tego celu zostaną wykorzystane fotografie i ryciny z przełomu XIX i XX wieku.

W piątkowej uroczystości podsumowującej dwuletnie inwestycje w katowickim szpitalu Bonifratrów uczestniczyli Generał Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego o. Donatus Forkan z Rzymu, pierwszy radny generalny Zakonu o. Rudolf Knopp oraz zakonnicy z Hiszpanii.

- Na świecie jest wiele szpitali prowadzonych przez Zakon Bonifratrów. W Polsce są cztery takie szpitale. Przeważa w nich personel świecki, choć oczywiście wśród braci są lekarze i rehabilitanci - powiedziała dyrektor szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH