Jasło: dzięki transgranicznemu programowi szpital ma szansę na rozbudowę Jasło: dzięki transgranicznemu programowi szpital ma szansę na rozbudowę. Fot. Archiwum

Projekt rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle znalazł się w drugim etapie konkursu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Placówka ma szansę otrzymać ponad milion euro dofinansowania.

Komisja Wyboru Projektów Programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w połowie marca br. dokonała oceny 248 koncepcji projektów złożonych w ramach pierwszego naboru. Do drugiego etapu rekomendowano 172 propozycje. Wśród nich znalazł się projekt „Poprawa i zwiększenie dostępu do opieki zdrowotnej w Powiecie Jasielskim i w Obwodzie Lwowskim”. Zakłada on rozbudowę szpitala w Jaśle (co ciekawe, zlokalizowanego przy ul. Lwowskiej) i Szpitala Klinicznego we Lwowie.

- Efektem realizacji projektu będzie zmodernizowany oddział chirurgii, wyposażony w nowoczesny sprzęt. Dzięki temu mieszkańcy powiatu będą mogli skorzystać z zabiegów w obrębie szyi w naszym szpitalu i nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do innych placówek tego typu. Zakupiony sprzęt zminimalizuje ryzyko powikłań pooperacyjnych, szczególnie uszkodzeń nerwów krtaniowych - powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Wartość projektu to 2 145 340 euro, z czego szpital w Jaśle otrzyma 1 090 620 euro, a wkład własny wyniesie 121 180 euro.

Program Współpracy Transgranicznej (PWT) Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 funkcjonuje w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa (EIS). Kontynuuje on i rozszerza współpracę na obszarze pogranicza trzech zaangażowanych państw, która dotychczas rozwijana była w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina 2004-2006 i 2007-2013.

Więcej: www.powiat.jaslo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH