Jarocin: szpital chce zdobyć dotację na przebudowę Fot. archiwum

Szpital Powiatowy w Jarocinie Sp. z o.o. (Wielkopolskie) w ramach WRPO stara się o dofinansowanie projektu przewidującego m.in. przebudowę budynku głównego na potrzeby oddziału chorób wewnętrznych, oddziału dziecięcego oraz poradni lekarza rodzinnego. Wartość inwestycji to 10 mln zł.

Wniosek został złożony do Urzędu Marszałkowskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Działanie 9.2. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych Poddziałanie 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych. Projekt przewiduje przebudowę budynku głównego Szpitala Powiatowego w Jarocinie na potrzeby oddziału chorób wewnętrznych, oddziału dziecięcego oraz poradni lekarza rodzinnego. Ale nie tylko.

- W naszym szpitalu potrzebny jest również punkt poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, który miałby się znajdować w najniższej kondygnacji szpitala. Jego zadaniem będzie pomaganie dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym w zakresie rozwiązywania różnych problemów, w tym m.in. rodzinnych i wychowawczych. Ponadto konieczna jest przebudowie pomieszczeń piwnicy na potrzeby poradni lekarza rodzinnego, serwerowni oraz magazynu gospodarczego - wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Całkowity koszt projektu oszacowano na około 10 mln zł. Przewidywane dofinansowanie ze środków WRPO to 85% kosztów kwalifikowanych, a 15% to wkład własny.

- We wniosku do WRPO zawarto też przebudowę parteru oraz I piętra na potrzeby oddziału chorób wewnętrznych oraz przebudowę II piętra na oddział dziecięcy. Ta obejmuje wykonanie sal chorych z pełnymi węzłami sanitarnymi dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych i eliminację wieloosobowych, zbyt małych sal chorych - dodaje Stanisław Martuzalski, członek zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Uwzględniono również wykonanie instalacji wentylacji i klimatyzacji, nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji C.O., wykonanie nowych instalacji elektrycznych, instalacji teletechnicznych, instalacji gazów medycznych oraz dostawę i montaż windy w istniejącym wolnym szybie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH