ICZMP w Łodzi: unijne miliony na remont i wyposażenie neonatologii

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki rozpoczyna realizację kolejnego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską - "Poprawa jakości specjalistycznych usług medycznych poprzez remont oraz zakup nowoczesnego wyposażenia dla Kliniki Neonatologii oraz Kliniki Intensywnej Terapii Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt w Instytucie "CZMP" w Łodzi".

Projekt został wybrany jako projekt kluczowy dla poprawy jakości opieki zdrowotnej w Polsce, wartość projektu to ponad 19 mln zł.

Dzięki środkom pozyskanym w 2012 r. z Programu Infrastruktura i Środowisko do tej pory wyremontowany i wyposażony w nowoczesny sprzęt został blok operacyjny w szpitalu ginekologiczno-położniczym. Pacjentom udostępniony został najnowocześniejszy w Polsce rezonans i tomograf komputerowy a także została wymieniona przestarzała aparatura medyczna do opieki nad noworodkami z małą masą ciała oraz wadami wrodzonymi.

W fazę realizacji wszedł projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego na lata 2007-2013, związany z wymianą infrastruktury energetycznej zapewniającej alternatywne zasilanie Instytutu "CZMP" w przypadku awarii.

Realizowany projekt umożliwi dostosowanie Kliniki Neonatologii oraz Kliniki Intensywnej Terapii Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Instytutu "CZMP" do najnowszych, rekomendowanych przez ekspertów międzynarodowych standardów w neonatologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH