Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie otwiera nowy oddział

Krakowskie Hospicjum Św. Łazarza ma nowy oddział na 13 łóżek. Pierwsi pacjenci będą mogli do niego trafić już w kwietniu.

Trzeci etap remontu i modernizacji Hospicjum Św. Łazarza, który zakończył się kilka dni temu, polegał na przebudowaniu pomieszczeń dawnej pralni i przystosowaniu ich do potrzeb ośrodka dziennej opieki hospicyjnej. W wyremontowanym budynku wszystkie sale mają łazienki i telewizję. 

- W nowym budynku będziemy mieli 13 łóżek. W sumie po remoncie będziemy mogli położyć 44 pacjentów - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Renata Połomska z Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza”. 

Pierwszy i drugi etap remontu i modernizacji Hospicjum miał na celu dostosowanie zaadoptowanych pomieszczeń do wymogów Ministerstwa Zdrowia w zakresie prawa budowlanego i przepisów przeciwpożarowych. Środki na rozbudowę i modernizację hospicjum otrzymało z Unii Europejskiej. Łączny koszt przeprowadzenia trzeciego etapu modernizacji wyniósł około 1,3 mln złotych. 

- Ponad 70 proc. środków na remont pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Pozostałe środki to przede wszystkim pomoc i wsparcie od naszych darczyńców - wyjaśnia Renata Połomska. 

Na razie hospicjum nie planuje dalszej rozbudowy ani kolejnych remontów. Ośrodek będzie się teraz starał o powiększenie kontraktu z NFZ w związku z uzyskaniem przezeń dodatkowych łóżek, choć Hospicjum im. św. Łazarza opiekuje się także chorymi, których kosztów leczenia NFZ nie pokrywa. 

Hospicjum św. Łazarza istnieje od 1981 roku. Od 2004 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza” jest organizacją pożytku publicznego, zaś w 1996 roku otworzyło w poradnię i zespół opieki hospicyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH