Grupa Nowy Szpital podsumowuje 2017 rok: na inwestycje poszło 12 mln zł Jeden z największych projektów zrealizowanych w 2017 r. to termomodernizacja szpitala w Nakle i Szubinie. Fot. GNS

Oddział neurologiczny w Świebodzinie, nefrologia w Świeciu, budowa nowych oddziałów ratunkowych - to według Grupy Nowy Szpital Holding S.A. najważniejsze inwestycje, jakie zrealizowano w tym roku w szpitalach Grupy.

Jak informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy GNSH, wśród znaczących inwestycji Grupa wymienia otwarcie oddziału neurologicznego w Nowym Szpitalu w Świebodzinie. Po kilku miesiącach przygotowań i starań pod koniec września br. oddział otrzymał kontrakt z NFZ, a od 9 października br. przyjmuje pacjentów.

Oddział wyposażony został w m.in. kardiomonitory, aparaty do badań USG, aparat EEG, EMG, czy Holter EKG. W ramach szpitalnej oferty zapewniona jest także całodobowa dostępność do tomografii komputerowej.

- Zakres świadczeń medycznych poszerza również szpital w Świeciu, gdzie otwarto oddział nefrologiczny. Gotowe są również poradnie podstawowej opieki zdrowotnej przy szpitalach w Świeciu i Olkuszu. Obie poradnie powinny zacząć przyjmować pacjentów już w styczniu. W ramach kontraktów z NFZ w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęła działalność pielęgniarska opieka długoterminowa oraz hospicjum domowe a w Szprotawie poradnia rehabilitacyjna. Natomiast szpital we Wschowie powiększył oddział intensywnej opieki medycznej i uruchomił poradnię logopedyczną - wylicza rzecznik prasowy.

Największe projekty zrealizowane w 2017 r. to termomodernizacja szpitala w Nakle i Szubinie oraz budowa nowych oddziałów ratunkowych. Termomodernizacja Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie została dofinansowana z tzw. środków norweskich.

Na końcowym etapie są budowy nowych oddziałów ratunkowych w Świeciu i Olkuszu. Oba projekty zostały dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej. W szpitalu w Olkuszu oddział ratunkowy zostanie wkrótce przeniesiony do nowego budynku, który powstał na terenie szpitala. W Świeciu do istniejącego SOR dobudowano nowe pomieszczenia - salę resuscytacyjno-zabiegową oraz salę obserwacyjną.

Oba oddziały ratunkowe zostaną wyposażone w nowy sprzęt do ratowania pacjentów w stanie nagłego zagrożenia. W 2018 r. - także ze środków ministerstwa zdrowia - zmodernizowany zostanie SOR w szpitalu w Świebodzinie. Już dzisiaj świebodziński szpital ma nowe lądowisko.

Łączna wartość wydatków inwestycyjnych w szpitalach GNSH to prawie 12 mln zł.

Znaczną część tegorocznych wydatków - 6 mln zł, stanowią nakłady na zakupy nowego sprzętu medycznego i wyposażenia. Szpitale zakupiły łącznie prawie 300 nowych łóżek oraz m.in. 32 kardiomonitory, 19 defibrylatorów, 14 stołów operacyjnych i zabiegowych, 14 lamp operacyjnych i zabiegowych, 12 respiratorów, 10 aparatów EKG, po 4 aparaty USG, aparaty do znieczulania, gastroskopy, 3 aparaty RTG i 2 nowe urządzenia do hemodializy.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH