Gorzów: budowa bazy HEMS ruszy 6 września Jedna z baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. FOT. UMWM

6 września Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przekaże plac budowy tymczasowej bazy HEMS w Gorzowie Wlkp. wyłonionemu w przetargu wykonawcy. Realizacja zadania ma potrwać 60 dni. Dzięki temu dwa miesiące później śmigłowiec będzie mógł wykonywać loty ratunkowe.

Utworzenie bazy HEMS (Helicopter Emergency Medical Service) w północnej części województwa było jednym z priorytetów, który znalazł swoje odzwierciedlenie w dokumentach strategicznych regionu, m.in. w Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2020 i Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020.

Decyzja o utworzeniu bazy w Gorzowie Wlkp. zapadła w ub. roku. Ministerstwo Zdrowia za unijne pieniądze kupiło specjalistyczny śmigłowiec. Samorząd województwa będzie współfinansował budowę bazy z miastem Gorzów Wlkp. (w budżecie województwa lubuskiego zapisano na ten cel 2,5 mln zł).

Budowę bazy podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap to budowa bazy tymczasowej. Działania w tym zakresie właśnie się rozpoczęły - rozstrzygnięto przetarg na samą budowę, a także na dostawę i najem namiotów halowych, które będą pełnić funkcję hangaru dla śmigłowca. Druga część zadania to budowa docelowej bazy.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe dysponuje 23 śmigłowcami, stacjonującymi w 17 bazach stałych i jednej sezonowej. Rocznie wykonywanych jest średnio 8 300 misji ratowniczych.

Więcej: www.echogorzowa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH