Gorzów Wlkp.: plany inwestycyjne w szpitalu wojewódzkim

Plany inwestycyjne Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz ministerialny projekt mapowania potrzeb zdrowotnych to tematy spotkania marszałek Elżbiety Polak z prezesem jednostki Ryszardem Hatałą oraz z-cą dyrektora ds. lecznictwa Piotrem Dębickim - podaje lubuskie.pl.

Rozmowa dotyczyła także przygotowywanego przez zarząd województwa Programu zadań kluczowych dla poprawy oraz rozwoju infrastruktury jednostek ochrony zdrowia.

Zarząd województwa przygotowuje Program zadań kluczowych dla poprawy oraz rozwoju infrastruktury jednostek ochrony zdrowia. W związku z powyższym zobowiązał dyrektorów podległych samorządowi jednostek ochrony zdrowia do zapoznania się z proponowanymi w Regionalnym Programie Operacyjnym możliwościami dofinansowania projektów na lata 2014-2020 oraz przesłania informacji - z uwzględnieniem źródeł finansowania - o działaniach, które ze względu na priorytety jednostki oraz zakresy wpisujące się w założenia Programu, zamierzają realizować. Przesłane informacje stanowić będą podstawę do stworzenia Programu.

Inwestycje w gorzowskim szpitalu
Szpital w Gorzowie Wlkp. ma już opracowany plan inwestycyjny. Spotkanie z marszałek Polak było okazją do rozmów na ten temat. Przypomnijmy, w planach zarządu szpitala jest między innymi rozbudowa bloku operacyjnego. Zaprojektowanie, montaż i wyposażenie trzech sal operacyjnych zakłada projekt realizowany w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dodatkowe sale pozwolą na prowadzenie prac modernizacyjnych na tych już istniejących.

Szpital planuje także zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów w ramach programu zdrowotnego „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych". W ramach projektu do lecznicy ma trafić: Gamma kamera SPECT-CT, Gamma kamera o małym polu widzenia.

Zmieni się także oblicze wizualne lecznicy. Stare, wysłużone windy, zastąpią nowe. Szpital z własnych środków pokryje koszty wymiany sześciu urządzeń dźwigowych.

Planowane są także remonty na oddziałach i w poradniach. Zakres rzeczowy inwestycji to m.in.:

- przebudowa obecnych pomieszczeń i rozbudowa Oddziału Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego o pododdział leczenia ostrych białaczek i część laboratoryjną. Oddział po rozbudowie będzie posiadał 40 łóżek
- Oddział Onkologii Klinicznej - 30 łóżkowy
- Centralna Pracownia Leku Cytotoksycznego
- Oddział Chirurgii Onkologicznej –  łóżkowy
- Oddział Radioterapii –  łóżkowy
- Oddział Reumatologii i Chorób Płuc  -  35 łóżkowy
- przebudowa obecnych pomieszczeń i rozbudowa Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej. Oddział po rozbudowie będzie posiadał 56 łóżek

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH