Gliwice: będzie nowa stacja pogotowia

W czwartek (4 listopada) w Gliwicach przekazano plac pod budowę Stacji Pogotowia Ratunkowego. Ma już działać w nowej siedzibie w czerwcu przyszłego roku.

Inwestycja pochłonie przeszło 6 milionów złotych. Nowy budynek gliwickiej stacji, jak zapewnił Jan Piskorz, przedstawiciel firmy Inwestdom, budowa – o ile nie staną na przeszkodzie kłopoty z pogodą – ukończona zostanie w zaledwie 7 miesięcy.

Już w piątek (5 listopada) do prac maja przystąpić budowlańcy, którzy zaczną od prac wyburzeniowych starych obiektów budowlanych na działce, której właścicielem jest Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Na działce o powierzchni prawie 3,5 tys. m kw. powstanie nowoczesny budynek o powierzchni 1126 m kw., skomunikowany z biegnącą w pobliżu Drogową Trasą Średnicową oraz z dobrym wyjazdem na miasto. Będzie to obiekt z przeznaczeniem dla sześciu zespołów wyjazdowych, za ambulatoriami, także przeznaczonymi do przyjmowania pacjentów godzinach nocnych. Do tego czasu pogotowie w Gliwicach będzie stacjonowało w dotychczasowym budynku, który jest już stary zagrzybiony a w dodatku nie można w nim przeprowadzać żadnych remontów adaptacyjnych pod siedzibę pogotowia, ze względu na to że obiekt jest pod kuratela konserwatora zabytków.

– Zarówno władze miasta Gliwic jak i jego wszyscy mieszkańcy zainteresowani są tym, aby ta inwestycja przebiegała sprawnie, szybko i i bez opóźnień. Nowa stacja pogotowia jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Ze strony miasta gwarantuję wszelka możliwą pomoc – stwierdził Andrzej Karasiński, sekretarz Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

– Inwestycja zostanie całkowicie sfinansowana ze środków własnych Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Robert Haberko, zastępca dyrektora ds. administracji i eksploatacji w WPR.

Stacja pogotowia w Gliwicach nie jest jedyną inwestycją WPR. W środę (3 listopada) Rada Miasta Świętochłowic wraziła zgodę na sprzedaż działki WPR w trybie bezprzetargowym, na której także powstanie nowa stacja. Czynione są także starania o pozyskanie gruntu w podobnym trybie w Katowicach Kostuchnie, także pod nową stację. Rozpoczną się niebawem również prace budowlane w stacji Katowice Szopienice.

– W Świętochłowicach rozpoczynamy dopiero wszystkie procedury związane z budową nowej stacji. Będziemy także prowadzić dużą inwestycję w Katowicach Szopienicach, gdzie remontujemy nasz obiekt, ze zmianą wielu jego funkcji. Powstanie tam nasze archiwum, dyspozytornia. Wynika to także z tego, że w takim stanie obiektu nie bylibyśmy dostosować do wymagań, jakie stawia rozporządzenie ministra zdrowia. W sumie mamy około 20 obiektów, które muszą zostać poddane, mniejszym lub większym pracom budowlanym, by przystosować je do obecnych wymagań – dodał dyrektor Haberko. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH