Dwa kolejne szpitale na kluczowej liście programu "Infrastruktura i Środowisko"

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaktualizowało listę projektów kluczowych programu "Infrastruktura i Środowisko", dodając 15 nowych przedsięwzięć, w tym dwa w ochronie zdrowia.

Pierwszy projekt, to rozbudowa Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (moduł C) i utworzenie ogólnopolskiego centrum kliniczno-naukowego transplantacji płuc i serca oraz leczenia mukowiscydozy u dorosłych i dzieci. Drugi dotyczy przebudowy i modernizacji specjalistycznej przychodni ortopedycznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy w Otwocku. Celem jest podniesienie jakości usług i zwiększenie dostępności do specjalistycznych porad ortopedycznych dzieci i dorosłych z całej Polski.Łączny orientacyjny koszt całkowity obu projektów to 123,4 mln zł. Szacunkowa kwota dofinansowania z UE wynosi 92,68 mln zł. Oba projekty zdrowotne trafiły na listę rezerwową programu ”Infrastruktura i Środowisko”.Projekty kluczowe to najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursie. Stanowią przedsięwzięcia o strategicznym znaczeniu dla kraju.

Ich lista jest aktualizowana co pół roku, pod kątem stanu przygotowań i realizacji. Samo umieszczenie projektu na liście nie świadczy o przyznaniu dofinansowania. W przypadku niedotrzymania przez beneficjentów terminów dotyczących kompletowania niezbędnej dokumentacji, projekt może zostać usunięty z listy, zaś na jego miejscu może znaleźć się inny.

Zaktualizowana lista obejmuje 421 przedsięwzięcia o łącznej wartości 253,89 mld złotych. Łączna wartość dofinansowania z UE dla projektów na liście wynosi 128,66 mld złotych. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH