Dotacje w ramach RPO dla pomorskich szpitali z listy rezerwowej 22 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, trafi na inwestycje i zakupy sprzętu do szpitali w Prabutach, Miastku i Pucku. Fot. PTWP

Prawie 26 mln zł, w tym 22 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, trafi na inwestycje i zakupy sprzętu do szpitali w Prabutach, Miastku i Pucku.

Jak w trakcie podpisywania umowy ze szpitalami podkreślił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, władzom samorządowym zależy na tym, by projekty dotyczące wsparcia placówek ochrony zdrowia były realizowane także poza trójmiejską metropolią.

Szpitale w Prabutach, Miastku i Pucku znajdowały się na pierwszych trzech miejscach listy rezerwowej placówek aspirujących o środki z RPO.

Marszałek przypomniał, że w ramach unijnego wsparcia można finansować te projekty, które spełniają wymagane kryteria: dotyczą chorób cywilizacyjnych i uzyskują akceptację wojewody oraz NFZ. To oznacza, że inwestycje wynikają z map potrzeb zdrowotnych i otrzymały pozytywną decyzję w ramach Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia.

W Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach Sp. z o.o. powstanie nowy oddział rehabilitacji pulmonologicznej. Szpital Pucki Sp. z o.o. wykorzysta środki m.in. na zakup tomografu, utworzenie poradni chorób płuc, sprzętowe doposażenie oddziału chorób wewnętrznych i poprawę diagnostyki chorób kardiologicznych. W Szpitalu Miejskim w Miastku Sp. z o.o. za pieniądze z RPO możliwa będzie modernizacja m.in. bloku operacyjnego oraz niektórych oddziałów.

Więcej: naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH