Wtorek, 21 października 2014 

Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia | 17-08-2009 09:27

Dąbrowa Górnicza: rezonans mobilny od września, stacjonarny od stycznia Radiologia

W Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej ruszą od września badania rezonansem magnetycznym.

Na razie jednak nie w pracowni: prace nad jej ostatecznym uruchomieniem zajmą jeszcze kilka miesięcy. Nim urządzenie zacznie działać, rezonans magnetyczny można będzie zrobić dzięki mobilnej aparaturze, która stanie pod szpitalem. Dzięki niej pacjentom oszczędzona zostanie podróż do Bielska Białej lub Katowic.

– Konkurs został rozstrzygnięty w lipcu, na zainstalowanie sprzętu potrzebny jest jednak czas. Dlatego zaoferowaliśmy rozpoczęcie badań na urządzeniach mobilnych. Tym bardziej, że pacjenci czekają w wielomiesięcznych kolejkach - mówi Dziennikowi Zachodniemu Renata Gil-Kisielewicz, dyrektor handlowy Alliance Medical, firmy, która wygrała przetarg ma wyposażenie szpitala w sprzęt.

Obecnie na badanie czeka się nawet 3 miesiące. Co miesiąc szpital zleca ich od 150 do 200. Dzięki mobilnemu rezonansowi w ciągu 30 dni  wykonanych może być nawet do 200 badań. To oszczędność czasu i pieniędzy: w innym przypadku hospitalizowanych pacjentów trzeba by było wozić na badanie karetką, w obecności lekarza. Trzeba też zapłacić placówce, w której badanie zostało wykonane. W sumie to nawet kilkaset złotych.

– Dzięki korzystnej ofercie zapłacimy mniej za badania niż dotychczas – ocenia Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor dąbrowskiej lecznicy.

Stacjonarny rezonans zacznie działać na początku przyszłego roku. Wkrótce ruszyć także oddział onkologiczny. Pomieszczenia są już gotowe. Trwa kompletowanie potrzebnego sprzętu, a do NFZ wysłano już ofertę kontraktu.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w październiku oddział zacznie przyjmować pierwszych pacjentów – zapowiada Mirosława Marzec, zastępca dyrektora dąbrowskiego szpitala.

  • Brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Mieli zbudować szpital, zbudowali model finasowania PPP

Firma Warbud nie zbuduje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) pawilonu szpitalnego w Łańcucie. O powodach rezygnacji z budowy oraz o przyszłości PPP w sektorze ochrony zdrowia rozmawiamy z Mirosławem Józefczukiem*, członkiem zarządu Warbudu.

POLECAMY W SERWISACH