Cieszyn: hemodynamika w Szpitalu Śląskim

Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach utworzy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie oddział kardiologii wraz pracownią hemodynamiki. Nowy oddział ma zostać uruchomiony w listopadzie br.

Nowy oddział ma świadczyć opiekę kardiologiczną z zakresu hospitalizacji pacjentów z chorobami układu krążenia oraz pomoc w trybie nagłym, poprzez realizację procedur kardiologii interwencyjnej w ostrych zespołach wieńcowych.

- Na mocy podpisanej umowy, na okres 10 lat, Górnośląskie Centrum Medyczne (szpital publiczny - red.) wydzierżawiło od Szpitala Śląskiego w Cieszynie, niewykorzystywane aktualnie powierzchnie po byłej kardiologii oraz starym oddziale intensywnej terapii - mówi dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.

W nowo utworzonym oddziale kardiologii z pracownią hemodynamiki Górnośląskie Centrum Medyczne, zapewni wyposażenie w należyty sprzęt i aparaturę medyczną oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. W ramach podpisanej umowy GCM we własnym zakresie wykona również remont pomieszczeń na potrzeby przygotowywanego oddziału.

Jak podaje biuro marketingu szpitala, doświadczeni specjaliści oraz zaplecze naukowe dużego ośrodka akademickiego o profilu medycznym umożliwi przede wszystkim wprowadzenie dodatkowych procedur, które dotychczas nie były wykonywane w Cieszynie. Publiczny ośrodek, który zabezpieczać będzie opiekę kardiologiczną mieszkańców gminy Cieszyn, oprócz leczenia interwencyjnego, zapewni także możliwość dalszego leczenia.

Docelowo wykonywanie zabiegów kardiologii interwencyjnej w Cieszynie skróci czas do reperfuzji pacjentów z zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, jak również pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie zgodnie ze standardami w „złotej godzinie”.

Górnośląskie Centrum Medyczne zapewni również pacjentom dostęp do procedur wszczepienia kardiowerterów - defibrylatorów oraz procedur kardiochirurgicznych i chirurgii naczyniowej, które są bardzo istotne w leczeniu pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym.

Kontrakt na wydzierżawienie pomieszczeń w Szpitalu Śląskim w Cieszynie dla Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, jest wynikiem otwartego przetargu „na najem powierzchni użytkowych Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie z przeznaczeniem na działalność medyczną oraz niemedyczną”. Uruchomienie nowego oddziału kardiologii wraz pracownią hemodynamiki, wstępnie planowane jest na początek listopada br.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH