Cieszyn: hemodynamika w Szpitalu Śląskim

Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach utworzy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie oddział kardiologii wraz pracownią hemodynamiki. Nowy oddział ma zostać uruchomiony w listopadzie br.

Nowy oddział ma świadczyć opiekę kardiologiczną z zakresu hospitalizacji pacjentów z chorobami układu krążenia oraz pomoc w trybie nagłym, poprzez realizację procedur kardiologii interwencyjnej w ostrych zespołach wieńcowych.

- Na mocy podpisanej umowy, na okres 10 lat, Górnośląskie Centrum Medyczne (szpital publiczny - red.) wydzierżawiło od Szpitala Śląskiego w Cieszynie, niewykorzystywane aktualnie powierzchnie po byłej kardiologii oraz starym oddziale intensywnej terapii - mówi dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.

W nowo utworzonym oddziale kardiologii z pracownią hemodynamiki Górnośląskie Centrum Medyczne, zapewni wyposażenie w należyty sprzęt i aparaturę medyczną oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. W ramach podpisanej umowy GCM we własnym zakresie wykona również remont pomieszczeń na potrzeby przygotowywanego oddziału.

Jak podaje biuro marketingu szpitala, doświadczeni specjaliści oraz zaplecze naukowe dużego ośrodka akademickiego o profilu medycznym umożliwi przede wszystkim wprowadzenie dodatkowych procedur, które dotychczas nie były wykonywane w Cieszynie. Publiczny ośrodek, który zabezpieczać będzie opiekę kardiologiczną mieszkańców gminy Cieszyn, oprócz leczenia interwencyjnego, zapewni także możliwość dalszego leczenia.

Docelowo wykonywanie zabiegów kardiologii interwencyjnej w Cieszynie skróci czas do reperfuzji pacjentów z zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, jak również pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie zgodnie ze standardami w „złotej godzinie”.

Górnośląskie Centrum Medyczne zapewni również pacjentom dostęp do procedur wszczepienia kardiowerterów - defibrylatorów oraz procedur kardiochirurgicznych i chirurgii naczyniowej, które są bardzo istotne w leczeniu pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym.

Kontrakt na wydzierżawienie pomieszczeń w Szpitalu Śląskim w Cieszynie dla Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, jest wynikiem otwartego przetargu „na najem powierzchni użytkowych Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie z przeznaczeniem na działalność medyczną oraz niemedyczną”. Uruchomienie nowego oddziału kardiologii wraz pracownią hemodynamiki, wstępnie planowane jest na początek listopada br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH