Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 12-09-2011 09:02

Chrzanów: szpital będzie miał nowe lądowisko

Przy Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie budowane jest nowoczesne lądowisko dla śmigłowców pogotowia ratunkowego. Będzie gotowe jeszcze w tym roku.

Wprawdzie chrzanowska lecznica dysponowała miejscem dla śmigłowców, jednak nie spełniało ono wymagań Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Loty i lądowania mogły odbywać się tylko w dzień i to przy dobrej pogodzie. Dlatego władze miasta zdecydowały się na budowę nowoczesnego lądowiska za 700 tys. zł.

Prace rozpoczęły się pod koniec lipca tego roku. Obecnie powstaje droga dojazdowa. Następnie zostaną zamontowane oświetlenia, lampy naprowadzające, wskaźniki wiatru i kamer do monitoringu.

Budowa lądowiska to niejedyna inwestycja, którą od kilku miesięcy realizuje chrzanowski szpital. Na ukończeniu jest też przebudowa drogi dojazdowej do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR). We wrześniu br. ma się rozpocząć remont głównego wejścia do lecznicy. Nowe inwestycje będą kosztować w sumie 3,6 miliona złotych. 85 proc. tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej. Pozostałe 15 proc. to środki własne szpitala.

Więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/