Bytom: oddział otorynolaryngologii w nowoczesnych pomieszczeniach

W ramach inwestycji Oddział Otorynolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu został przeniesiony z pomieszczeń o niskim standardzie do zmodernizowanych pomieszczeń nowoczesnego budynku B.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, budynek został poddany termomodernizacji dzięki wsparciu finansowemu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 6,2 mln zł oraz Województwa Śląskiego w wysokości 1 mln zł i wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki przeniesieniu oddziału otorynolaryngologii jako oddziału operacyjnego z zabytkowego budynku C2 do zespołu pomieszczeń budynku B zostaną wyeliminowane koszty dostosowania dotychczas użytkowanych przez oddział trzech sal operacyjnych do aktualnych przepisów prawa w kwocie ok. 6 mln zł.

Nowy oddział otorynolaryngologii liczy 20 stanowisk łóżkowych, składa się z 25 pomieszczeń, w tym trzech sal zabiegowych. Inwestycja objęła swym zakresem przebudowę wszystkich niezbędnych do funkcjonowania oddziału o specjalistycznym profilu laryngologicznym instalacji, budowę nowej instalacji wentylacji z rekuperacyjnym odzyskiem ciepła, modernizację sal chorych i pozostałych pomieszczeń, w sposób zapewniający wysoki komfort pobytu pacjentów i pracowników oddziału.

Odział został wyposażany w nowoczesne i energooszczędne instalacje szpitalne, w tym również system sygnalizacji pożaru oraz dźwiękowy system ostrzegawczy.

Realizacja inwestycji możliwa była dzięki środkom finansowym w formie dotacji w wysokości 99 proc. kosztów inwestycji, tj. 699 tys. zł pochodzącej z budżetu Miasta Bytomia. Pozostały 1 proc. wartości inwestycji wynoszący 13,9 tys. zł został pokryty przez szpital ze środków własnych.

Otrzymana dotacja jest kolejnym, po dotacjach z budżetu Województwa Śląskiego, tegorocznym wsparciem finansowym. Od początku roku Województwo Śląskie udzieliło dotacji szpitalowi z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego na kwotę ponad 2,3 mln zł oraz 175 tys. zł na modernizację jedynego w Bytomiu oddziału psychiatrii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH