Miasto Białystok wystawiło na sprzedaż w przetargu pierwszą działkę pod inwestycje na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPN-T). Grunt ma powierzchnię ponad 1,6 ha - podaje Biuletyn Informacji Publicznej miasta.

Cena wywoławcza działki to ponad 2,5 mln zł netto. Czy zgłoszą się chętni, będzie wiadomo pod koniec listopada.

Wszystkie działki pod inwestycje, które powstały wokół parku naukowo-technologicznego w Białymstoku mają łączną powierzchnię 23,1 ha. Na razie miasto nie zamierza ogłaszać kolejnych przetargów na te grunty, a skoncentruje się na znalezieniu inwestorów na grunty w ramach już ogłoszonych przetargów, w tym znajdujące się w sąsiedztwie parku w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt budowy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego oprócz wzniesienia dwóch budynków: inkubatora technologicznego oraz centrum technologicznego obejmował również uzbrojenie 23 hektarów gruntów. Zakończenie budowy parku opóźnia się. W ubiegłym tygodniu miasto poinformowało, że zostały wstrzymane odbiory budynków, gdyż zauważono różne braki, do których usunięcia wezwano wykonawcę. Park miał być otwierany jesienią, ale teraz nie wiadomo, kiedy to się stanie.

Na działkach inwestycyjnych wokół BPN-T mogą się lokować przedsięwzięcia produkcyjne i usługowe o charakterze innowacyjnym. Zgodnie z wymogami, firma musi mieć ocenę stopnia innowacyjności swojego pomysłu wydaną przez specjalną komisję oceniającą przy BPN-T.

Jak podaje BPN-T na swojej stronie internetowej, 23 hektary gruntów podzielono na 27 obszarów inwestycyjnych o różnych powierzchniach: od 0,5 ha do 1,5 ha.

Koszt powstania BPN-T to blisko 167,5 mln zł, z czego 120 mln zł stanowi dotacja z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. To jedna z największych inwestycji realizowanych przez władze Białegostoku z udziałem środków unijnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH