Białystok: firma Polbud dokończy rozbudowę BCO

Białostockie Centrum Onkologii nie zerwie umowy z dotychczasowym wykonawcą rozbudowy szpitala. Firma Polbud zobowiązała się dokończyć inwestycję w terminie, ale za 3 mln zł więcej. Strony doszły do porozumienia w sprawie dodatkowej zapłaty za roboty niezbędne w związku z sytuacją hydrologiczną.

Wykonawca zobowiązał się nadrobić zaległości w harmonogramie prac. Już w tym tygodniu ekipy podwykonawcze mają zacząć prace związane z podziemnym parkingiem - informuje Gazeta Wyborcza.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu realnie zastanawiano się nad zerwaniem umowy z wykonawcą, ponieważ Polbud wykonał dotychczas zaledwie kilka procent zaplanowanych robót: z przeznaczonych na ubiegłoroczne prace 6 mln zł wydano tylko około 800 tys. zł.

Jak wyjaśnił Polbud, w trakcie realizacji projektu okazało się, że grunt pod budynkiem nie spełnia założeń z dokumentacji geologicznej i geotechnicznej. Wykonawca zgłosił do inwestora informacje na temat jakości gleby i konsekwencji prowadzenia prac zgodnie z projektem opartym o błędne założenia wynikające z badań geologicznych i geotechnicznych wykonanych na zlecenie BCO, które udostępniono w przetargu.

Polbud na własny koszt przeprowadził uzupełniające badania geologiczne i geotechniczne. Ich wyniki jednoznacznie wskazywały na konieczność zmiany rozwiązań projektowych z uwagi na bezpieczeństwo całej inwestycji i procesu budowlanego. Okazało się bowiem, że budowany parking może być zagrożony przez wody podskórne.

Pierwszy etap realizowanych prac obejmuje głównie rozbudowę bloku operacyjnego, oddziałów zabiegowych, a także przychodni z 10 poradniami. Powstanie też pododdział chemioterapii dziennej na 60 łóżek, wielopoziomowy parking, dojazdy pod blok operacyjny i izba przyjęć. W drugim etapie BCO ma przejąć pomieszczenia od sąsiadującego z nim szpitala ginekologiczno-położniczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH