Zakład diagnostyki endoskopowej, to kolejny oddział bełchatowskiego Szpitala Wojewódzkiego, który poddany zostanie gruntownej przebudowie. Remont i zakup nowej aparatury medycznej pochłoną około 2 mln złotych.

Dzięki modernizacji, 20-osobowy personel zakładu już niebawem przyjmować będzie pacjentów w komfortowych warunkach, a Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II uzyska nowoczesną jednostkę, sprawnie wykonującą badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, klasycznej radiologii czy ultrasonografii.

– Cieszymy się ogromnie z tej modernizacji – mówi Jerzy Ogłuszka, dyrektor ds. medycznych bełchatowskiej placówki. – Lekarze w nowoczesnej pracowni będą  endoskopowo rozpoznawać i leczyć wiele chorób układu pokarmowego, na przykład zwężeń, refluksu żołądkowo-przełykowego, stanów zapalnych, infekcji i zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, a także nowotworów. Nowy sprzęt w pracowni ECPW pozwoli  zdiagnozować choroby wątroby, przewodów żółciowych, pęcherzyka żółciowego i trzustki.

Remont i zakup nowej aparatury medycznej pochłoną około 2 mln złotych. Złożą się na to dotacje uzyskane z Urzędu Miasta Bełchatowa (1 mln), Urzędu Gminy Kleszczów (600 tys.) oraz środki przekazane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi (400 tys.)

– Należy pamiętać, że placówkę oddano do użytku w połowie lat 80. ubiegłego wieku –  przypomina Grzegorz Siedlecki dyrektor szpitala ds. administracyjnych. – Stan techniczny budynków szpitalnych po tylu latach funkcjonowania jest łatwy do zdiagnozowania i nie są to wnioski optymistyczne. Systematycznie odnawiamy poszczególne oddziały; remont i doposażenie Zakładu diagnostyki endoskopowej jest kolejnym elementem poprawy jakości świadczenia usług dla pacjentów i dostosowania naszej oferty do coraz wyższych wymogów nowoczesnego rynku medycznego.

Modernizacja potrwa do końca listopada; na ponad 300 metrach kwadratowych powierzchni usytuowane zostaną pracownia endoskopii i pracownia ECPW, wraz z gabinetami lekarskimi, recepcją, kabinami higieny intymnej i pozostałymi elementami infrastruktury medycznej.

Otwarcie zakładu po remoncie planowane jest na 1 grudnia 2009 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH