Czwartek, 24 kwietnia 2014 

KOMENTARZE (25)

 • odszkodowanie
  Ubieganie się o odszkodowanie z tytułu wypadku, błędów lekarskich itp. może być znacznie łatwiejsze, przyjemniejsze i skuteczne jeśli zatrudnimy do tego celu specjalistów. Najlepszym wyborem jest kancelaria prawna. Polecam kancelarię Teodorowski&Wojtaszak z Krakowa.

  ~jaka, 2013-01-17

 • przymus
  Wszystko związane z przymusem,nachalnością, szantażem zawsze jest podejrzane.Polskie społeczeństwo na szczęście zaczyna myśleć samodzielnie.Tutaj aż smierdzi na odległość.Do wiadomości dziennikarzy-rak szyjki macicy jest na 7 wyst.nowotworów u kobiet.

  ~santa.m, 2011-12-30

 • Jeśli nie wiadomo o co chodzi ………..
  Niedawno przeczytałem świetne wytłumaczenia działania polskiej ochrony zdrowia otóż polska ochrona zdrowia jest jak dobry pasterz strzyże owieczki dopóki się da a później do rzeźni.

  ~Kaptowaniec, 2011-11-16

 • powtorka z rozrywki
  W 2009 probowano uzalaznic prace zarobkowa kobiet od poddania sie tym badaniom.www.wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/31947,totalitarna_cytologia_i_mammografia,artykul.html

  ~kam, 2011-11-14

 • zGADZAM SIE Z PRZEDMOWCA
  plus jeszcze pobieranie pieniedzy za to leczenie,zarowno z NFZ jak i w formie lapowek.Nie pisza jakos,ze brodawczak ludzki przenoszony jest przez mezczyzn oraz,ze mazna go wykryc poprzez badanie labolatoryjne krwi.Skoro mamy niby epidemie tego wirusa w Polsce,jestesmy na pierwszym czy drugim miejscu w Europie pod wzgledem zachorowan to dlaczego nie bada sie i nie leczy mezczyzn?Odpowiedz jest prosta:wykonanie testu z krwi na obecnosc wirusa kosztuje bodajze 700zl,a moze specjalnie konowalom byloby nie na reke,gdyby kobiety mniej byly zagrozone?Nie byloby kogo napedzac na badania,serwowac szczepionek itp?Jak w tych skryningach chodzi o forse jaskrawo widac na przykladzie mammagrafii.Jest to najtansza metoda diagnostyczna w wykrywaniu nowotworow piersi,nie w pelni skuteczna,gdyz rocznie 15-20%pacjentek poddawanych jest niepotrzebnym zabiegom wskutek mylnej diagnozy.Z niewiadomych przyczyn skryningiem obiete sa pacjentki w grupie wiekowej od 50-69 lat podczas,gdy najwieksza umieralnosc odnotowuje sie u pacjentek mlodszych 35-45 lat.Program przewiduje badania mammograficzne co 2 lata w grupie kobiet od 50-69lat czyli co dwa lata.Biorac pod uwage niezaprzeczalnie szkodliwy wplyw promieni RTG na organizm oraz oczywisty zwiazek powstawania nowotworow z promieniowaniem nietrudno przewidziec,ze taka dwudziestoletnia sesja napromienna raczej nie ma szans skonczyc sie pozytywnie.Nalezy tu brac pod uwage mniejsza odpornosc organizmu z powodu wieku jak i w jakims odsetku kobiet rowniez niedozywienie(niskie emerytury).U niektorych kobiet zdarzlo sie wykrycie nowotworu przy ktoryms z rzedu badaniu,podczas gdy poprzednie badanie zadnych zmian nie wykazywlo.Wniosek nasuwa sie sam.Do tego dochodza jeszcze zalecane przez lekarzy bedacych na uslugach firm farmaceutycznych hormony...Ostatnio mam okazje sledzic taka sprawe,gdyz sasiadka osiagnela wiek mammograficzny i otrzymala zaproszenie.Niedawno miala badanie palpacyjne piersi,wiec grzecznie podziekowala telefonicznie.Pomimo to zaproszenia w dalszym ciagu naplywaja i w tym roku dostala ich juz CZTERY!Prosze sobie wyobrazic!CZTERY!W dobie kiedy trudno dostac sie do jakiegokolwiek specjalisty,opieka w szpitalach pod psem,leczenie ponizej krytyki tutaj dobijaja sie dzwiami i oknami.

  ~S.K., 2011-11-14

Strony:

DODAJ KOMENTARZ

W życiu kobiety nie ma dobrego czasu na otyłość

Otyłość jest poważnym problemem na każdym etapie życia kobiety: od małej dziewczynki po panią w wieku menopauzalnym. Zadaniem lekarzy rodzinnych, pediatrów, ginekologów, endokrynologów - jest wskazywać kobietom bliższe i dalsze konsekwencje otyłości - mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety oraz Zakładu Profilaktyki Chorób Kobiecych i Seksuologii KZK, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 • Od nagłej i niespodziewanej śmierci...

  ... zachowaj nas Panie - śpiewają ludzie, ale modlitwę warto uzupełnić sensownym działaniem. "Daj Bogu szansę" - mawiał pewien rabin. O potrzebie tej szansy warto(...)

 • Dobrze zarządzajmy sporem

  Przez wiele lat proces zarządzania ryzykiem był utożsamiany z wykupieniem przez placówkę medyczną obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej - mówi mec(...)

POLECAMY W SERWISACH

Newsletter

Najnowsze informacje z Rynku
Zdrowia wprost na Twój e-mail.
Wiadomości, opinie, komentarze,
analizy!

* Zamówienie newslettera oznacza akceptację Polityki prywatności portalu.
 
Odwiedź i polub nasz profil na Facebooku. Znajdziesz tam przegląd najciekawszych informacji dnia. Subskrybuj kanały RSS - bądź na bieżąco z informacjami z serwisu. Moduł z najnowszymi informacjami Rynku Zdrowia w Twoim serwisie.