Wtorek, 23 września 2014 

Finanse szpitali

Gazeta Wyborcza/Rynek zdrowia | 28-12-2011 11:28

Podkarpacie: ortopedia onkologiczna - spór o kontrakt Onkologia

Jedyny na Podkarpaciu oddział ortopedii onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie nie ma podpisanego kontraktu na przyszły rok. Kontraktu nie ma także oddział reumatologii.

Oddział ortopedii onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie powstał w ub. roku. Jako samodzielny oddział specjalizujący się w ortopedii onkologicznej miał kontrakt z NFZ dopiero od stycznia br. Po kilku miesiącach oddział miał już nadwykonania - podaje Gazeta Wyborcza.

Kontrakt na ten rok opiewał na 1,5 mln zł. Na przyszły rok NFZ zaproponował 80 tys. zł więcej. Szpital uznał, że to stanowczo za mało. W jego ocenie koszty funkcjonowania tego oddziału to 5-6 mln zł.

Zdaniem NFZ ten oddział miał zajmować się ortopedią onkologiczną, tymczasem okazało się, że w Brzozowie zabiegi onkologiczne stanowiły zaledwie 40 proc. wszystkich wykonywanych operacji. Dlatego NFZ wyliczył, że na zadania zgodne z kontraktem powinno wystarczyć 1,8 mln zł.

Jak pisze GW zawieszenie działalności od nowego roku grozi także oddziałowi reumatologicznemu, który dysponował 17 łóżkami.

Zdaniem dyrekcji szpitala kontrakt dla reumatologii był obcinany z roku na rok, ten zaproponowany na rok przyszły nie wystarczyłby nawet na opłacenie personelu. NFZ twierdzi, że do konkursu zgłosiły się dwa nowe podmioty i Fundusz musiał podzielić pulę pieniędzy pomiędzy wszystkie.

Więcej: http://rzeszow.gazeta.pl/

  • Brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

  • arkadio (2014-01-02)

    arkadio, Nie jest tak zle jak piszą inni,byłem leżałem ogólnie w miarę,toalety tylko pozostawiają wiele do życzenia.

  • lekarz (2013-09-03)

    lekarz, to doskonałe wiadomości dla pacjentów zbliża się krach systemu...

POLECAMY W SERWISACH