W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach w ostatnich dniach wręczono wypowiedzenia 23 osobom - sekretarkom medycznym.
Wiele wskazuje na to, że to dopiero początek zwolnień w szpitalu - informuje portal Gazeta.pl
Zwolnień sekretarek medycznych w 300-łóżkowej kieleckiej lecznicy spodziewano się od co najmniej pół roku, ponieważ na takich stanowiskach pracowało tam aż 106 osób.
Grzegorz Świercz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia podkreśla, że zwolnienia w ŚCO są koniecznością i przypomina, że szpital zatrudniający 1,5 tys. osób ma ponad 50 mln zł długów.
Według Świerszcza restrukturyzacja zatrudnienia w ŚCO może objąć 140-150 osób pracujących na stanowiskach administracyjnych.
Więcej: www.gazeta.pl
Czytaj więcej: restrukturyzacja zatrudnienia | zwolnienia | zwolnienia pracowników szpitala | Świętokrzyskie Centrom Onkologii (ŚCO) | zwolnienia personelu
Lubelskie: ile kosztuje leczenie chorych na raka?