GRUPA PTWP

Świętokrzyskie: nefrologów jak na lekarstwo

  • TVP Kielce/Rynek Zdrowia
  • 14-03-2011 20:12

W całym województwie świętokrzyskim jest tylko 18 nefrologów. W stacji dializ w Szpitalu Rejonowym ZOZ w Busku-Zdroju pacjentami wymagającymi dializy opiekuje się tylko dwoje specjalistów. Jeśli nie uda się znaleźć kolejnego, stacji grozi zamknięcie.

TVP Kielce informuje, że bez dodatkowego, trzeciego nefrologa, pacjenci z Buska-Zdroju będą musieli zacząć dojeźdżać na dializę do innych miast.

Placówka musi się dostosować do wymogów NFZ. Do tej pory było tak, że lekarz pełniący dyżur na oddziale wewnętrznym mógł zastąpić nefrologa. Teraz uchylono tę możliwość i dializę może wykonać tylko nefrolog. 

Sytuacji nie poprawia nawet fakt, że w stacjach dializ są etaty dla nefrologów, bowiem nie ma chętnych na objęcie stanowiska. 

W stacji dializ w Busku Zdroju funkcjonuje siedem stanowisk i obecnie jest dializowanych 41 osób. Placówka działa od 13 lat.

Więcej: TVP Kielce

Czytaj więcej:    nefrologia |  dializowanie |  dializy

PARTNER PORTALU
partner portalu rynekzdrowia.pl
reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia