Zarząd Powiatu Żywieckiego ma już niedługo zdecydować czy nastąpią zmiany na stanowiskach dyrektora i zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Żywcu. O odwołanie obecnej dyrekcji zgłosił wniosek na posiedzeniu zarządu powiatu radny Franciszek Dybek.

- Zdecydowałem się złożyć ten wniosek, widząc jak wiele złego dzieje się wokół szpitala w Żywcu. Przede wszystkim nie robi się nic w sprawie budowy nowego szpitala. Ponadto w żywieckim ZOZ-ie cały czas dochodzi do różnych nieporozumień z pracownikami, jak choćby konfliktu z pracownikami Pogotowia Ratunkowego. Tych spraw naprawdę jest już za dużo. Zamiast myśleć o rozwoju szpitala, za dużo jest wojenek podjazdowych. Chcę powiedzieć temu stop - wykłada kawę na ławę serwisowi super-nowa.pl Franciszek Dybek. 

Starosta Andrzej Zieliński zdecydował, że wniosek radnego Dybka będzie głosowany podczas następnego posiedzenia, za tydzień. Jednak to głosowanie nie przesadza jeszcze o losie menadżerów.

-  Proszę nie myśleć, że przegłosowanie przez zarząd wniosku spowoduje zmiany w zarządzie szpitala od razu. Jeśli wniosek zostanie przegłosowany większością głosów, trafi do konsultacji przez Radę Społeczną Szpitala Powiatowego. Dopiero ta opinia będzie podstawą do podejmowania ewentualnych dalszych kroków, włącznie z tymi najbardziej radykalnymi - wyjaśnia Przemysław Sufa-Rajski, sekretarz powiatu.

 Dyrektor szpitala w Żywcu, Antoni Juraszek jest zdziwiony faktem, że radny Dybek złożył wniosek o jego odwołanie.

- To trochę zaskakujące, wcześniej ten sam radny był bardzo zadowolony z zarządzania szpitalem. Być może są to jakieś zakulisowe działania. Nie zgadzam się z uzasadnieniem tego wniosku, jest bezpodstawne - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor Juraszek.

Dodaje, że jest to wniosek tylko jednego radnego i ma nadzieję, że wyniki głosowania będą dla niego korzystne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH