Znamy szczegóły porozumienia pielęgniarek z dyrekcją CZD Ujawniono szczegóły porozumienia pielęgniarek z dyrekcją CZD. Fot. Archiwum

Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka wróciły do pracy; oddziały, których praca została zawieszona, już funkcjonują; pacjenci są przyjmowani - poinformowała w czwartek (9 czerwca) rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska. Dodała, że Instytut opublikował na swojej stronie szczegóły porozumienia.

W porozumieniu  między protestującymi a dyrekcją zapisano, że od 1 sierpnia br. miesięczne wynagrodzenie zasadnicze brutto pielęgniarek i położnych zwiększy się o 300 zł w przeliczeniu na pełny etat.

Dyrekcja, niezależnie od tego punktu, zobowiązała się do realizowania warunków porozumienia z września 2015 r. ws. ogólnokrajowych podwyżek dla pielęgniarek, które przekazywane są w czterech transzach po 400 zł (pierwsza została przekazana we wrześniu 2015 r.). Kwoty te mają automatycznie wchodzić do podstawy wynagrodzenia.

Porozumienie zakłada, że pracodawca ma wydać w terminie do 15 lipca br. zarządzenie zobowiązujące włączanie do zespołów badawczych pielęgniarek i położnych w przypadku wykonywania przez nie zadań badawczych w takich projektach. W przypadku badań lub projektów, w których możliwa jest wypłata wynagrodzeń, pielęgniarki i położne będą uwzględniane stosownie do ich zaangażowania.

Dyrekcja zobowiązała się też do zwiększenia dodatku za pracę w święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc ze 100 proc. do 150 proc.

Na mocy porozumienia ustalony został limit godzin nadliczbowych w roku dla pielęgniarki i położnej w wysokości 120 godzin. Przekroczenie go może nastąpić wyłącznie za zgodą pracownika. Pracodawca zobowiązał się każdorazowo do wypłacania wynagrodzenia za godziny nadliczbowe przepracowane ponad limit oraz dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych w wysokości 150 proc. wynagrodzenia.

Strony uzgodniły zmianę okresu rozliczeniowego z jednomiesięcznego na dwumiesięczny, z ustalanym na jeden miesiąc harmonogramem czasu pracy.

Dyrekcja CZD zobowiązała się do dostosowania, po zaopiniowaniu przez związek zawodowy, liczby obsady pielęgniarskiej stosownie do potrzeb w poszczególnych jednostkach organizacyjnych.

Porozumienie przewiduje, że nie będzie żadnych konsekwencji związanych z udziałem w strajku, a za okres udziału w strajku pielęgniarkom i położnym zostanie wypłacone wynagrodzenie.

Strona związkowa zawiesiła na mocy porozumienia spór zbiorowy do 31 grudnia br. w celu monitorowania wykonania uzgodnień. Niewykonanie ich spowoduje natychmiastowe podjęcie sporu, zaś spełnienie warunków w tym terminie zakończy go.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH