Zmiana na stanowisku prezesa EMC Instytut Medyczny

Piotr Gerber będzie nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej, a Agnieszka Szpara nowym Prezesem EMC Instytut Medyczny - podano w komunikacie dla prasy.

W komunikacie poinformowano, iż w związku z intensywnym rozwojem Grupy EMC Instytut Medyczny polegającym na przejmowaniu i modernizacji kolejnych szpitali i przychodni, kluczowi inwestorzy planują zmiany w składzie Rady Nadzorczej i Zarządu EMC Instytut Medyczny.

Pan Piotr Gerber z dniem 1 września 2014 roku obejmie stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Z tego względu złożył on rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu EMC Instytut Medyczny SA z dniem 31 sierpnia 2014 roku.

Nowym Prezesem EMC Instytut Medyczny zostanie od 1 września Pani Agnieszka Szpara.

Objęcie przez Pana Piotra Gerbera stanowiska w Radzie Nadzorczej umożliwi mu wsparcie strategicznego rozwoju Grupy i dalsze zintensyfikowanie tempa pozyskiwania nowych placówek. Natomiast wzmocnienie Zarządu o nową osobę posiadającą duże doświadczenie w branży medycznej pozwoli na jeszcze sprawniejsze zarządzanie Grupą EMC.

Rada Nadzorcza, która ma zdecydować o powołaniu nowego Prezesa, odbędzie się 30 lipca. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma podjąć decyzje o zmianach w Radzie Nadzorczej, zaplanowano na 12 sierpnia.

- Cieszę się, że wiedza i doświadczenie Pani Agnieszki Szpary wzmocni sprawdzony zespół EMC Instytut Medyczny - powiedział Piotr Gerber.

- Zarządzanie Grupą EMC to skoncentrowanie się na kontynuacji rozpoczętej przed laty strategii rozwoju i jednocześnie realizacja nowych projektów na zmieniającym się rynku w Polsce. Cieszę się, że będę mogła współpracować z Zespołem EMC, który tak wiele osiągnął w segmencie zarządzania szpitalami - powiedziała Agnieszka Szpara.

EMC Instytut Medyczny jest obecnie największym w Polsce prywatnym właścicielem szpitali i przychodni na rynku usług medycznych. W ciągu 13 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu, Spółka rozwinęła się w sieć placówek medycznych, rozbudowywaną konsekwentnie na terenie Polski, a także za granicą. Obecnie Grupa EMC liczy 10 szpitali i 16 przychodni w sześciu województwach.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH