Zielona Góra: pracownicy w obronie odwołanego dyrektora

W imieniu pracowników Szpitala Wojewódzkiego SP ZOZ w Zielonej Górze przyszpitalne związki zawodowe wystosowały list otwarty w obronie odwołanego dyrektora Waldemara Taborskiego.

W swoim liście Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w imieniu  pracowników wyrażają swoje oburzenie w związku z odwołaniem dyrektora.

Ich zdaniem dyrektor, który przez 12 lat kierował zielonogórską placówką i wybrany został po raz trzeci na stanowiska dyrektora przez niezależną komisję, został odwołany w sposób niejasny.

Waldemar Taborski do tej pory cieszył się uznaniem i poparciem całego zarządu i marszałek województwa lubuskiego. Wygrał też po raz trzeci konkurs na to stanowisko, ale zamiast sześcioletniego kontraktu zaproponowano mu roczną współpracę.

Zdaniem Tomasza Gierczaka, członka zarządu województwa, koncepcja funkcjonowania szpitala opracowana przez Taborskiego nie zawierała szczegółowych źródeł finansowania, a on sam "prześliznął" się w konkursie.

Taborski nie podpisał umowy, prosząc o dwutygodniową zwłokę, a Gierczak zapowiedział wszczęcie nowej procedury konkursowej.

21 lipca zarząd województwa lubuskiego podjął uchwałę, w której powierzył Jarosławowi Sierackiemu pełnienie obowiązków dyrektora Szpitala Wojewódzkiego SP ZOZ im. Karola Marcinkiewicza w Zielonej Górze, do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora jednostki, jednak na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

Na nowy konkurs nie chcą wyrazić zgody pracownicy szpitala - piszą w swoim liście: "...żądamy, w imieniu pracowników, uszanowania decyzji komisji konkursowej, podpisania umowy z Naszym dyrektorem, tak jak stanowi prawo i mówią przepisy, na normalnych, uczciwych warunkach...." Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH