Zielona Góra: dyrektor Taborski podpisał umowę na czas nieokreślony

Waldemar Taborski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze, podpisał w poniedziałek (1 sierpnia br.) umowę cywilnoprawną na czas nieokreślony.

Jak informuje Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, integralną część umowy cywilnoprawnej stanowi wykaz zadań do zrealizowania przez dyrektora w ciągu roku. W przypadku niewykonania tych zadań, umowa ulegnie rozwiązaniu 31 sierpnia 2012 r. Dyrektor Taborski zgodził się na takie warunki kontraktu i 1 sierpnia 2011 r. złożył podpis na umowie.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w mediację pomiędzy szefem zielonogórskiej lecznicy a urzędem marszałkowskim włączyli się posłowie. Józef Zych, były marszałek Sejmu oraz Bożenna Bukiewicz, przewodnicząca lubuskiej PO. - Włączyliśmy się w negocjacje, bo byliśmy zaniepokojeni całym zamieszaniem - tłumaczyła Bukiewicz.

Waldemar Taborski powiedział Gazecie, że umowę podpisał, gdyż daje mu ona gwarancje ciągłości zatrudnienia i realizacji długoterminowych planów zawodowych. 

Zarząd województwa zaproponował Taborskiemu zawarcie umowy cywilnoprawnej na jeden rok. Dodatkowo angaż była obwarowany karami dla dyrektora za przekroczenie planów fianansowych szpitala. Zarząd zażądał też przedłożenia przez dyrektora harmonogramu rzeczowo-finansowego i koncepcji rozwoju szpitala z terminami realizacji w następnym roku. 

Wcześniejsza umowa dyrektora Taborskiego wygasła 14 lipca. W tym czasie przebywał on na zwolnieniu lekarskim. Aby zachować ciągłość w zarządzaniu szpitalem, 21 lipca Zarząd Województwa Lubuskiego powierzył z-cy dyrektora, Jarosławowi Sierackiemu, pełnienie obowiązków dyrektora zielonogórskiej lecznicy.

Po spotkaniu z wicemarszałkiem Jarosławem Sokołowskim, Taborski  poprosił o czas na zastanowienie się nad umową. W dniach 27-29 spotkał się z marszałek z Elżbietą Polak w celu ustalanie warunków kontraktu. Negocjacje zakończono 29 lipca. Kontrakt został podpisany na czas nieokreślony.

Więcej: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH