Tylko 15 dni Aleksandra Małek pełniła funkcję dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Zrezygnowała tłumacząc swoją decyzję względami osobistymi. Placówka boryka się z ponad 30-milionowym długiem.

Niewykluczone, że nowa pani dyrektor nie była w stanie poradzić sobie z wyprowadzeniem zadłużonego szpitala na prostą, albo też została powołana na stanowisko nie mając odpowiednich kwalifikacji – zastanawia się Dziennik Zachodni.

– Wraz z powołaniem na stanowisko nowego dyrektora placówki, musimy wprowadzić zmiany w rejestrze zakładów opieki zdrowotnej. Wniosek o wprowadzenie takich zmian z Zawiercia do nas wpłynął, jednak był niekompletny. Brakowało w nim dokumentów potwierdzających kwalifikacje nowej pani dyrektor. Poprosiliśmy o jego uzupełnienie – wyjaśnia Małgorzata Rasała-Tomczyk, kierowniczka Oddziału Rejestracji Zakładów Opieki Zdrowotnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Aleksandra Małek, prawdopodobnie nie spełnia warunków  rozporządzenia ministra zdrowia, w którym określone jest m.in. wykształcenie wyższe i co najmniej sześcioletni staż pracy, lub wykształcenie wyższe, ukończone studia podyplomowe o kierunku zarządzanie w służbie zdrowia i co najmniej trzyletni staż pracy.

Niestety o powodach rezygnacji nie udało nam się porozmawiać z dyrektorką. W sekretariacie szpitala cały czas słyszeliśmy, że pani dyrektor ma spotkanie za spotkaniem i trudno powiedzieć czy znajdzie czas na rozmowę.

Tymczasem po rezygnacji szpital pozostałby bez osoby decyzyjnej, gdyż pani dyrektor przed tygodniem wręczyła wypowiedzenia Małgorzacie Guzik, dyrektorce ds. ekonomicznych i Czesławowi Kaweckiemu, dyrektorowi ds. lecznictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH