W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Józefowie zostanie przeprowadzony konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw medycznych. Funkcję tę pełni obecnie doktor Lucyna Wiśniewska, która od wielu miesięcy jest tylko pełniącą obowiązki wicedyrektora. Przepisy mówią, że jeśli dyrektor nie jest lekarzem - a kierująca józefowskim szpitalem Luiza Staszewska jest ekonomistką - to na zastępcę ds. medycznych musi być zorganizowany konkurs.

W 2000 r. taki konkurs wygrał Marek Stępień, chirurg dziecięcy, ale został radnym mazowieckiego sejmiku. Ponieważ nie mógł łączyć mandatu i pracy w placówce podległej sejmikowi, poprosił o urlop bezpłatny. Na jego miejsce przyszła jako p.o. Lucyna Wiśniewska.

Konkursu być nie mogło, bo kadencja Marka Stępnia trwała do 2006 r. Zresztą w 2005 r. doktor Wiśniewska została posłem PiS i przestała być zastępcą dyrektora. Na stanowisko to znów - jako pełniącą obowiązki - powołano dr Dusińską-Kamińską. W 2007 r. Lucyna Wiśniewska po przegranych wyborach do Senatu wróciła na swoje stanowisko.

- Nie może być wciąż p.o. zastępcy dyrektora, dlatego urząd marszałkowski postanowił uporządkować te sprawy - mówi Bożenna Pacholczak, główna księgowa w WSS i radna sejmiku.

Terminu konkursu jeszcze nie ma. Prawdopodobnie odbędzie się dopiero w przyszłym roku, ponieważ na razie trwa kompletowanie komisji konkursowej - dowiedziała się Gazeta Wyborcza. Swoich kandydatów do komisji zgłaszają m.in. organ założycielski i związki zawodowe.

Potem skład komisji musi zatwierdzić sejmik.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH