Zarząd województwa powołał nową dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii Fot. archiwum

Magdalena Joanna Borkowska - to nowa dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii. Zarząd Województwa Podlaskiego powołał ją 25 lipca br. na to stanowisko zgodnie z rekomendacją komisji konkursowej.

Magdalena Borkowska rozpocznie pracę w Białostockim Centrum Onkologii od 8 sierpnia br.

Zarząd województwa zdecydował dziś bowiem o zwolnieniu dotychczasowej dyrektor placówki dr Marzeny Juczewskiej z obowiązku świadczenia pracy od 7 sierpnia do 28 sierpnia br., kiedy to rozwiązuje się jej umowa o pracę na mocy porozumienia stron.

Dr Marzena Juczewska zrezygnowała z pełnionego stanowiska w maju br, z zamiarem przejścia na emeryturę.

"Zmiana terminu powołania nowej dyrektor placówki jest związana z koniecznością szybkiego wdrożenia i reprezentowania BCO podczas negocjacji z podlaskim oddziałem NFZ w związku z ogłoszonymi konkursami ofert" - czytamy w urzędowym komunikacie.

Nowa dyrektor ma też przygotować szpital do wejścia w nowy, mający obowiązywać od 1 października br., system finansowania w związku ze zmianą ustawy o finansowaniu świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Nowa dyrektor białostockiej placówki jest prawniczką (Uniwersytet w Białymstoku), absolwentką studiów podyplomowych zarządzania i finansów w ochronie zdrowia (Akademia Ekonomiczna im. Oksara Langego we Wrocławiu), studiów MBA (University of Central Lancashire). Ukończyła również liczne kursy i szkolenia menadżerskie oraz zarządcze w zakresie ochrony zdrowia.

Od 1998 r. pracowała w instytucjach ubezpieczenia zdrowotnego, najpierw jako główny specjalista w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego (oddział regionalny w Białymstoku), następnie - zajmując stanowiska kierownicze - w Podlaskiej Regionalnej Kasie Chorych oraz Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Białymstoku, gdzie dwukrotnie pełniła obowiązki dyrektora tegoż oddziału. Obecnie jest zastępcą dyrektora Gabinetu Prezesa NFZ w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH