Zarząd Województwa Pomorskiego o zmianach personalnych w szpitalach w 2014 r. Fot. Archiwum

W ub.r. Tomasz Sławatyniec został nowym prezesem Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w wyniku odwołania dyrektora, jego obowiązki przejęła Bernadetta Lewicka.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, z końcem 2014 r. swoją pracę zawodową zakończył dr Tadeusz Podczarski, w ostatnich latach prezes Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku Sp. z o.o. Od 2 stycznia br., decyzją rady nadzorczej nowym prezesem lecznicy został Tomasz Sławatyniec.

30 grudnia 2014 r. dokonano wyboru Zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni Sp. z o.o. (powstałych w wyniku połączenia Szpitala Św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni oraz Szpitala Morskiego im. PCK Sp. z o.o. w Gdyni). Do składu Zarządu powołano Janusza Bonieckiego (Prezes Zarządu) oraz Adama Główczewskiego (Wiceprezes Zarządu). Powstała w wyniku połączenia spółka rozpoczęła swoją działalność 2 stycznia 2015 r.

Zarząd Województwa Pomorskiego z dniem 29 grudnia 2014 r. odwołał Ryszarda Stusa ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. W ocenie Zarządu, nowy szpital, wybudowany trzy lata temu za blisko 310 mln zł, wymaga ze strony kierującego placówką nowoczesnych rozwiązań zarządczych.

Powodem odwołania była utrata zaufania Zarządu do obecnego dyrektora szpitala, wynikająca z pogorszenia się w ostatnich kilku miesiącach sytuacji finansowej placówki. Według Zarządu, na wynik finansowy miał wpływ m.in. brak podpisanej w okresie od 1 września br. umowy z NFZ na świadczenia udzielane w SOR, co skutkowało brakiem przychodów w wysokości blisko 1,4 mln zł przy stale ponoszonych kosztach funkcjonowania SOR.

Pomimo wcześniejszych zapewnień dyrektora nie uzyskano w tym czasie finansowania z NFZ w trybie tzw. 19, czyli świadczeń w stanach nagłych. Brak podpisanej umowy z NFZ na SOR spowodował również zagrożenie rozwiązania umowy unijnej przedsięwzięcia pn. ''Wyposażenie Szpitalnego Oddziału ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku'' w związku z niezachowaniem trwałości projektu, co mogło skutkować zwrotem środków w wysokości nawet 5 mln zł.

Jednocześnie z dniem 30 grudnia 2014 r. powierzono obowiązki dyrektora WSS Bernadetcie Lewickiej, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa słupskiego szpitala.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH