Województwo zachodniopomorskie uzyskało do podziału 6,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania 7.3.2 Lokalna infrastruktura ochrony zdrowia. O pieniądze na sprzęt medyczny mogą ubiegać się szpitale i przychodnie, których organem założycielskim jest samorząd powiatowy lub gminny.

Celem programu jest poprawa jakości usług medycznych oraz poprawa ich dostępności dla pacjentów w placówkach o znaczeniu lokalnym. Wnioski mogą składać zarówno gminy i powiaty - samodzielnie lub jako samorządowe związki i porozumienia - jak i powiatowe i gminne przychodnie oraz szpitale.

W ramach poddziałania 7.3.2 wspierane będą projekty związane z zakupem  sprzętu medycznego, w tym do diagnostyki, terapii lub rehabilitacji. Ponieważ znaczna jego część w lecznicach województwa zachodniopomorskiego kwalifikuje się do wymiany, starających się o środki zapewne nie zabraknie. Tym bardziej można się spodziewać, biorąc pod uwagę wysokość kwoty (6,5 mln zł na cały region) kłopotów z wyborem placówek, które otrzymają dofinansowanie. Największe szanse mają te, którym najbardziej brakuje potrzebnego sprzętu medycznego - pisze Rzeczpospolita.

Problemem dla mniejszych gmin może być także finansowanie projektów - zauważa dziennik. Maksymalny poziom dofinansowania został ustalony na poziomie 55 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Pozostałe 45 proc. samorządy muszą zgromadzić samodzielnie w ramach wkładu własnego. Przygotowując projekt, a w szczególności jego harmonogram, powinny też uwzględnić założenia konkursu: inwestycja nie może trwać dłużej niż trzy lata. Jednocześnie nie może się rozpocząć później niż 18 miesięcy od ogłoszenia konkursu (czyli od 30 kwietnia br.).

Wnioski o dofinansowanie samorządy mogą składać od 15 maja do 29 czerwca br. Można to zrobić osobiście w siedzibie Wydziału Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego mieszczącego się przy ul. Kolumba 60 w Szczecinie lub w siedzibie Wydziału Zamiejscowego w Koszalinie mieszczącego się przy ul. Andersa 34. Dokumenty można także przesłać pocztą. W takiej sytuacji trzeba je nadać na adres wydziału wdrażania RPO. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym dokumentacja konkursowa, są dostępne na stronie internetowej www.rpo.wzp.pl. Ewentualne pytania można kierować na adres: wwrpo@wzp.pl, lub telefonicznie pod numery (091) 4411 146, (091) 4411 149, (091) 4411 156 lub (091) 4411 168, faks: (091) 48 89 994.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH