Zachodniopomorskie: prawie 6 milionów złotych dla szpitali marszałkowskich

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał kolejne dotacje dla wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia - prawie 6 mln złotych. Wśród placówek które otrzymały największe kwoty znalazły się: Szpital Wojewódzki w Szczecinie, SPZZOZ w Gryficach, Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie.

Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach przyznano 1 mln zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby oddziału intensywnej terapii. Liczba stanowisk intensywnej terapii wzrośnie z 6 do 12.

Kupione zostaną między innymi łóżka do intensywnej terapii, materace przeciwodleżynowe, system monitorowania pacjenta w tym centrala do stanowisk pielęgniarskich, monitory hemodynamiki, respiratory, pompy infuzyjne w tym stacje dokujące, integratory danych medycznych, ultrasonograf, aparat do leczenia nerko zastępczego, aparat do pozaustrojowego usuwania dwutlenku węgla.

Milion złotych przewidziano w budżecie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie na przebudowę pomieszczeń w budynku „P" na aptekę szpitalną i centralny zespół magazynów bielizny oraz archiwum wraz z wyposażeniem.

Największą kwotę, bo aż 3 mln złotych zarezerwowano dla Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie na wyposażenie centralnej sterylizatorni.

Ponadto m.in. 320 tys. zł przewidziano dla Specjalistycznego zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie - na zakup bronchofiberoskopu z systemem autofluorescencyjnym na potrzeby pracowni endoskopowej, 150 tys. zł dla zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Leśna Ustroń" w Tucznie - na przebudowę fragmentu B II piętra zakładu, 124 tys. zł dla Szpitala Uzdrowiskowego „Willa Fortuna" w Kołobrzegu - na remont wymiennikowni cieplnej oraz 120 tys. zł dla Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie - na remont oddziału dla kobiet.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH