KR/Rynek Zdrowia | 28-03-2013 15:09

Zachodniopomorskie: ponad milion złotych dotacji dla marszałkowskich placówek

Zarząd województwa zachodniopomorskiego przyznał z budżetu województwa dotacje dla szpitala w Koszalinie i innych placówek wojewódzkich ze Stanomina, Kołobrzegu i Tuczna.

Jak podaje Urząd Marszałkowski, Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie otrzymał 400 tys. dotacji na szpitalną windę. Aktualnie w szpitalu funkcjonuje jedna widna, która służy do przewożenia chorych i  transportu materiałów. Z uwagi na duże obciążenie jest ona mocno wyeksploatowana i nie spełnia określonych wymogów.

Kwota 120 tys. zł trafi również do Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie na zakup i montaż agregatu prądotwórczego..

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie otrzymał 180 tys. zł dotacji na przebudowę poddasza wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku. Przebudowa poddasza ma na celu powiększenie bazy leczniczej na salę i gabinety terapeutyczne. Pozyskanie dodatkowych pomieszczeń przyczyni się do zwiększenia dostępności pacjentów do świadczeń zdrowotnych i  podniesie warunki pobytu pacjentów w placówce.

Sumę 210 tys. zł otrzyma Szpital Uzdrowiskowy "Willa Fortuna” w Kołobrzegu na modernizację elewacji Pawilonu A i B w części balkonów i loggii. Modernizacja obejmie wymianę balustrad, a także wykonanie izolacji przeciwwodnej, demontaż i montaż posadzki z terkoty.  

Do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego ''Leśna Ustroń'' w Tucznie trafi 136,9 tys. zł na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej pierwszego piętra i parteru w placówce.