Zachodniopomorskie: 2,3 mln zł na szkolne gabinety profilaktyki zdrowotnej Resort zdrowia na dotacje do szkolnych gabinetów planuje przeznaczyć łącznie 134 miliony złotych. Fot. PTWP

2,3 mln zł dofinansowania na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych otrzymają samorządy woj. zachodniopomorskiego. Ta kwota rozdzielona zostanie między 494 szkoły.

- Wnioski na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych złożyło 121 gmin i powiatów, czyli wszystkie z województwa zachodniopomorskiego - poinformował Piotr Pieleszek z Centrum Prasowego Wojewody. A to oznacza, że pielęgniarki i higienistki wrócą nawet do tych najmniejszych ośrodków edukacyjnych. Samorządy mogły wnioskować o dotację w wysokości do 6,7 tys. zł na wyposażenie gabinetu w szkole.

Pieleszek dodał, że z częścią samorządów umowy na ten cel zostały już podpisane. Z kolejnymi podpisane zostaną w najbliższym czasie.

W Szczecinie najwięcej, bo aż 79 szkół publicznych otrzyma wsparcie finansowe na gabinety profilaktyki zdrowotnej. W Koszalinie skorzysta z niego 20 szkół, w powiecie koszalińskim kolejne 22 placówki. Natomiast, np. w powiecie stargardzkim dotacje trafią do 36 szkół, w gryfińskim do 34, w goleniowskim do 30, a w szczecineckim do 26. - W sumie kwota 2,3 mln zł zostanie podzielona pomiędzy 494 szkoły publiczne - poinformował Pieleszek.

Pieniądze z dotacji szkoły będą mogły wydać na kupno, m.in.: kozetki, stolika zabiegowego, szafki do przechowywania leków, wagi medycznej ze wzrostomierzem, aparatu do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych czy tablic do badania ostrości wzroku oraz widzenia barwnego.

Jednostki samorządu terytorialnego, aby otrzymać dotację musiały na przełomie września i października składać wnioski do wojewody zachodniopomorskiego. Resort zdrowia na dotacje dla samorządów planuje przeznaczyć łącznie 134 miliony złotych.

Gabinety mogą być prowadzone wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą, udzielające świadczeń zdrowotnych z zakresu świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej.

Inga Domurat - PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH